راهنمای تولید ناب

کتاب «راهنمای تولید ناب» برای تکمیل اطلاعات مخاطبانی است که خواهان تولید محصولی ناب با استفاده از اصول استارتاپ ناب هستند. این کتاب با رویکردی به استارتاپ ناب، درباره ی توسعه ی مشتری، تجربه ی کاربردی رویکرد ناب، تفکر طراحی، مدیریت محصول، طراحی تجربه ی کاربری و توسعه ی چابک بحث می کند. کتاب یادشده در سه بخش تنظیم شده است:

- بخش اول مفاهیم اساسی و ایده ی اصلی تناسب محصول بازار و فضای مسئله و پاسخ را بیان می کند.

- بخش دوم درباره ی فرآیند تولید ناب بحث می کند و در شش گام درباره ی اصول طراحی عالی UX و چگونگی بهبود مداوم تناسب محصول بازار محصول و مطالعه ی موردی دقیق انتها به انتها با استفاده از فرآیند تولید ناب توضیح می دهد.

- بخش سوم راهنمایی هایی درباره ی ساخت و بهینه سازی محصول به منظور به کارگیری پس از اعتبارسنجی تناسب محصول بازار با پروتوتایپ MVP ارائه می کند. همچنین، درباره ی چگونگی ساخت محصول با استفاده از توسعه ی چابک بحث می کند که خود پوشش دهنده ی سنجش و یکپارچگی پیوسته و اجرای پیوسته است.

کتاب «راهنمای تولید ناب» راهنمایی گام به گام و شفاف برای کمک به ساخت محصولات موفق و فروش حداکثری است. به تمامی ابزار و وسایلی فکر کنید که سال گذشته از آن ها استفاده کرده اید. کدام یک را دوست دارید و از کدام یک متنفرید؟ اصلاً کدام شان را به یاد می آورید؟ اگر شما هم مثل اغلب مردم باشید، در واقع بخش بسیار کوچکی از وسایل دلخواه تان را استفاده می کنید. دن اولسن کتاب «راهنمای تولید ناب» را برای پر کردن شکاف موجود در دانش افرادی نوشته است که خواهان تولید محصول با استفاده از اصول استارتاپ ناب هستند.

برای ساخت محصول به تعداد زیادی پارامتر درست نیاز است؛ از این رو در این کتاب، علاوه بر فرآیند تولید ناب راهنمای جامعی از موضوعات مهم بررسی می شود. این کتاب شما را در توصیفِ طراحی تجربه ی کاربری و توسعه ی چابک نیز همراهی خواهد کرد. به علاوه پوشش دقیقی از تحلیل ها و چگونگی استفاده از معیارها برای بهینه سازی محصول در اختیارتان قرار خواهد داد.

راهنمایی های ارائه شده در این کتاب بیشتر برای توسعه دهندگان نرم افزارها مفید است؛ با این حال، به دسته ی محصولات دیگر همانند سخت افزارها و تکنولوژی های پوشیدنی (عینک تصویر مجازی، ساعت هوشمند و...) و حتی محصولات غیر فنی نیز مربوط است. همچنین، این راهنما برای بازه ی گسترده ای از موارد تجاری مانند بنگاه تجاری (سازمان به مصرف کننده) (B2C) و بنگاه به بنگاه (B2B) کاربردی است.

به طور کلی، اگر به دنبال ساخت محصولاتی موفق و خلاقانه اید، خواندن این کتاب می تواند برای تان بسیار مفید باشد؛ زیرا آموزه های کتاب راه شناسایی تناسب محصول و بازار و ارائه ی حداقل محصول پذیرفتنی و سپس بهبود نظام مند آن در طول زمان است. دن اولسن توسعه ی محصول را ساده و منطقی بیان کرده و با این کتاب، رویکرد استارتاپ ناب را به سطح جدیدی رسانده است. کتاب «راهنمای تولید ناب» راهنمایی جامع و دقیق برای دستیابی به تناسب هرم محصول و بازار و تولید دلخواه مردم است.

به نقل از زومیت

© تمامی حقوق محفوظ است