دانش و فناوریسبک زندگی و خانواده

ابزار جدید درآمدزایی از اینستاگرام

نکات برگزیده مطلب
  • اینستاگرام سرگرم آزمایش یک قابلیت انعام‌دهی است که راه جدیدی برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا در این شبکه اجتماعی فراهم می‌کند.

به گزارش ثریا این قابلیت آزمایشی که در داخل اینستاگرام، “گیفتس” (Gifts) نامیده می‌شود، تولیدکنندگان محتوا را قادر می‌سازد از طریق ریلزها (کلیپ‌های ویدیویی کوتاه) پول دربیاورند. این خبر نخستین بار توسط بیزنس اینسایدر منتشر شد.

سخنگوی شرکت مِتا پلتفرمز، شرکت مادر اینستاگرام، به وب‌سایت فناوری تِک کرانچ درباره این ابزار گفت: این قابلیت یک نمونه اولیه داخلی بوده و به صورت بیرونی آزمایش نشده است.

این قابلیت نخستین بار توسط الساندرو پالوسی، طراح برنامه معروف در ژوییه که اینستاگرام سرگرم طراحی این قابلیت تحت نام “تقدیر محتوا” بود، کشف شد. بر اساس اسکرین‌شات‌هایی که پالوسی منتشر کرد، این قابلیت به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد گزینه‌ای را فعال کنند که به هواداران آن‌ها امکان می‌دهد گیفت به آن‌ها ارسال کنند. تولیدکنندگان محتوا همچنین می‌توانند واجد بودن استفاده از این قابلیت را در تب جدید گیفت در تنظیمات اپلیکیشن خود چک کنند. این اسکرین‌شات‌ها همچنین نشان می‌دهند کاربران می‌توانند گیفت را از طریق دکمه‌ای که در انتهای ریلز قرار دارد، ارسال کنند.

نوشته های مشابه

گیفتس تنها قابلیت انعام‌دهی مِتا نیست. اینستاگرام در سال ۲۰۲۰، قابلیت “بج” (Badges) را عرضه کرد که به کاربران امکان می‌دهد حمایت خود از تولیدکنندگان محتوا را در هنگام ویدیوهای زنده نشان دهند. بج می‌تواند بین ۹۹ سنت، ۱.۹۹ دلار یا ۴.۹۹ دلار ارزش داشته باشد.

هنگامی که بجی را در تماشای یک ویدیوی زنده خریداری می‌کنید، یک آیکن قلب کنار نام شما در قسمت نظرات ظاهر می‌شود. با افزوده شدن احتمالی گیفت، اینستاگرام برای تولیدکنندگان محتوا راهی برای درآمدزایی از طریق پخش زنده و ریلز فراهم می‌کند.

البته باید توجه کنیم که مانند هر قابلیت داخلی دیگری، معلوم نیست اینستاگرام چه زمانی قصد دارد قابلیت گیفت را به کاربران عرضه کند. عرضه این قابلیت تعجب‌آور نیست زیرا پلتفرم‌های دیگر تاکنون ابزارهای مشابهی برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا عرضه کرده‌اند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، تیک تاک که بزرگ‌ترین رقیب اینستاگرام است، انعام‌دهی مستقیم برای تولیدکنندگان محتوا را دسامبر گذشته معرفی کرد. به‌علاوه، توییتر در ماه مه سال ۲۰۲۱ قابلیتی به نام Tip Jar عرضه کرد که طراحی شده است تا به کاربران اجازه دهد با طی چند مرحله، به تولیدکنندگان محتوا انعام فوری دهند. حتی تامبلر هم یک قابلیت Tip Jar دارد که اوایل سال میلادی جاری راه‌اندازی شد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا