سبک زندگی و خانواده

چه گیاهانی برای مکان‌های تاریک خانه مناسب‌اند؟

متأسفانه، اکثر اوقات، گوشه‌های تاریک خانه خالی می‌مانند. هر گیاهی را که آنجا می‌گذارید، پس از مدتی برگ‌هایش پژمرده می‌شوند. اما پیشنهاد ما استفاده از این چهار گیاه آپارتمانی است که در تاریک‌ترین فضاها هم دوام می‌آورند:

گیس ونوس

گیس ونوس از خانواده سرخس‌ها است و به هیچ وجه خورشید را دوست ندارد. هنگامی که این گیاه ظریف زیر نور خورشید قرار می‌گیرد، برگ‌هایش چروک می‌شوند. گیس ونوس، یک مکان خنک و سایه‌دار با رطوبت بالا را دوست دارد. اگر دوست دارید در فضای حمامتان گیاهی داشته باشید، گیس ونوس عالی است. با این حال، گیس ونوس به مراقبت ویژه نیازمند است: از آنجا که خاک پیت برای این گیاه مناسب است، به‌راحتی آب را در خود نگه نمی‌دارد. بنابراین بهتر است آن را در آب غوطه‌ور کنید.

گیس ونوس

بگونیا رکس

بگونیا رکس که به بگونیا برگ نیز شناخته می‌شود، گیاهی فوق‌العاده است، اگر می‌خواهید چیزی متفاوت در آپارتمان خود داشته باشید. با برگ‌های بنفش خود نیازی به نور مستقیم خورشید ندارد، بنابراین در هر گوشه‌ای می‌تواند زیباآفرین باشد. بگونیا رکس خاک مرطوب را دوست ندارد، بنابراین فقط به آن آب بپاشید.

بگونیا رکس

کالاتیا

کالاتیا گیاهی فوق‌العاده زیباست، با زمینه‌ای بنفش و طرح‌های دوست داشتنی بر روی برگ‌هایش. هر چه نور به این گیاه بیشتر بتابد، برگ‌هایش کم‌رنگ‌تر می‌شود و چیزی از زیبایی آن باقی نمی‌ماند. بنابراین باید آن را در مکانی با نور کم قرار داد. اگر ناگهان صدای خش‌خش این گیاه را شنیدید، نگران نشوید؛ کالاتیا را گیاه زندخ می‌نمامند. در روز مانند گل باز می‌شود و شب برگ‌هایش دوباره بسته می‌شوند.

کالاتیا

برگ عبایی

به آن گیاه چدن نیز می‌گویند. در هلندی، این گیاه با برگ‌های سبز بلندش، به گیاه قصابی معروف است؛ بسیاری از قصابان این گیاه را در قصابی خود دارند، زیرا در محیطی با نور کم بسیار خوب رشد می‌کند و با دماهای سرد مشکلی ندارد. برگ عبایی برای برای قرار دادن در آشپزخانه بسیار عالی است.

برگ عبایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا