فرهنگ و هنر

کتاب: کار عمیق

قوانینی برای تمرکز موفقیت در دنیای آشفته

کار عمیق، توانایی است که شما را قادر می‌سازد تا بدون حواس‌پرتی تمرکز کنید، این مهارتی هست که به شما اجازه می‌دهد سریع بر اطلاعات پیچیده چیره شوید و نتیجه بهتری را در زمان کمتری بگیرید. کار عمیق شما را در حرفه‌تان بهتر می‌کند و احساس تبدیل شدن به استاد را القا می‌کند. به‌طور خلاصه در قرن بیست و یکم که قرنی فوق رقابتی است کار عمیق مثل یک قدرت فوق‌العاده است و هنوز بیشتر مردم توانایی رفتن به این عمق را ندارند و روزهایشان را مانند دیوانه‌ها در شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌ها می‌گذرانند و حتی متوجه وجود مسیر بهتری نیز نمی‌شوند.
در کار عمیق نوشته پروفسور کارل نیوپورت، به جای بحث کردن درباره بد بودن حواس‌پرتی، او قدرت معکوسش را جشن می‌گیرد و می‌گوید که تقریباً آموزش کار عمیق، سودهای بسیار زیادی به همراه دارد.
مجموعه‌ای از بحران‌های فرهنگی و نصیحت‌های قابل اجرای کار عمیق، مخاطب را به سفری از خاطرات به یادماندنی می‌برد، از کارل جانگ که در حال ساختن برجی سنگی در جنگل است تا ذهنش را متمرکز کند تا پیشگام شبکه‎های اجتماعی که در حال خرید بلیط رفت و برگشت بیزینس کلاس به توکیو است تا کتابی را درباره حواس‌پرتی در آسمان بنویسد، بدون نصیحت‌های چرت مانند این‌که حرفه‌ای‌ها باید از شبکه‌های اجتماعی بیرون بیایند و یا آن قدر تمرین کنید تا حوصله‌تان سر برود.
کار عمیق یک راهنمای ضروری برای هر کسی است که به دنبال موفقیت متمرکز در این دنیای پریشان است.

کار عمیق

«در قلمرو نویسندگان خودیار، کارل نیوپورت یک استثنا است.»
– مجله نیویورک‌تایمز

نوشته های مشابه

«کار عمیق دو کار قابل توجه را انجام می‌دهد: اول این که بدون تکیه کردن به کلیشه‌های خنده‌دار، تمرینات سخت برای رسیدن به رویاها را کنار می‌گذارد و دوم این که آقای نیوپورت با تفکر گروهی شرکت‌های بزرگ و اتصال‌های مداوم آنان مقاومت می‌کند بدون این‌که بخیل به نظر بیاید.»
– مجله وال‌استریت

«کار عمیق، قاتل برنامه‌های علم اقتصاد است. فقط با تمرکز بالا می‌توانید استاد نظم و حل کردن مشکلات خواسته شده شوید.»
– روزنامه اقتصاددان

«این عمیق هست نه باریک! کتابی که می‌تواند زندگی‌تان را غنی کند.»
– مدیرعامل مجله خواندنی ۸۰۰

«گرفتاری‌های شگفت‌انگیز، در هم تنیدگی‌ها و مجموعه استراتژی‌های آموزنده، فلسفه‌ها، نظم و تکنیک‌هایی که تمرکزتان را حفظ می‌کند و بدون حواس‌پرتی باعث کارکردنتان می‌شود.»
– روزنامه گاردین، اولیور بورکمان

«مکان کار را تغییر شکل دهید، به چه مهارت‌های جدیدی نیاز داریم؟ توانایی کار عمیق! کتاب هیجان‌انگیز کارل نیوپورت یک مقدمه و راهنما برای این طور تمرکزهای بالا است و در این محیط بدون حواس‌پرتی، این نتایج سریع و کارآمد و قوی به دست می‌آیند مانند ورزش‌هایی که به سبک سوئدی هستند، به آن فکر کنید و تمرین امروزتان را الان شروع کنید.»
– دنیل پینک، نویسنده کتاب رانندگی برای فروختن

«کار عمیق یک مورد متقاعدکننده برای آموزش تمرکز بالاست و راهکارهای قابل انجام سریعی را ارائه می‌دهد برای بهتر شدن زندگیمان.»
– آدام گرنت، نویسنده کتاب دادن و گرفتن

«کارل نیوپورت یک صدای واضح در میان دریایی از سر و صداهاست، او علم و اشتیاق را به قسمت‌های مساوی به دست آورده است و دیگر احتیاجی به کلیک‌ها و شکلک‌های بیشتر نیست. ما به یک کار شجاعانه احتیاج داریم، کاری که اتفاق بیفتد زمانی که از دیدن آینده ترس داریم.»
– ست گادین، نویسنده کتاب وقتی نوبت‌تان شد چه کار کنید

«کارل نیوپورت بهترین و دقیق‌ترین مجموعه نصیحت‌های تمرینی را ارائه می‌دهد. من باز پس گرفتن قدرت ذهنی‌ام را دیدم.»
– متیو کرافورد، نویسنده کتاب دنیای پشت سر شما

«دقیقاً زمانی که فکر می‌کنید همه این چیزها را می‌دانید، کار عمیق شما را با راهنمایی‌های مفید و بی‌همتایش شگفت‌زده می‌کند، قانون شماره ۳ با مبحث هر سودی، ارزش قیمتی این کتاب را دارد.»
– درک سایور، مدیرعامل سایت سایور

کتاب کار عمیق برای افرادی که در صدد تحول شغلشان هستند مناسب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا