سبک زندگی و خانواده

کبد چرب و خارش شبانه

نکات برگزیده مطلب
  • اگر مشکلی در کبد وجود داشته باشد، ممکن است خودش را با خارش هنگام شب نشان دهد که این خارش معمولاً در قسمت ران، کف دست و پهلوها بیشتر است.

چندین مشکل مختلف وجود دارد که از نشانه‌های بیماری کبدی هستند، اما نوعی خارش وجود دارد که به‌طور جدی خبر از مشکلات کبدی می‌دهد.

به گزارش ایسکانیوز، مصرف زیاد شکر، اضافه وزن و سبک زندگی غلط همگی می‌تواند عامل آسیب به کبد باشد. متاسفانه شما نمی‌توانید هر لحظه وضعیت اعضای مختلف بدن خود را بسنجید و برای انجام این کار باید از یک متخصص کمک بگیرید، اما مواردی هستند که با توجه به آن‌ها، کارتان راحت‌تر پیش می‌رود. طبق گفته متخصصان اگر هنگام شب علائم ناراحت‌کننده‌ای را احساس کردید، باید در سریع‌ترین زمان ممکن کبد خود را به پزشک نشان دهید؛ علائمی که بخشی از مهم‌ترین آن‌ها را در این بخش خواهید خواند.

ارتباط بیماری کبد با خارش شبانه

اگر مشکلی در کبد وجود داشته باشد، ممکن است خودش را با خارش هنگام شب نشان دهد که این خارش معمولاً در قسمت ران، کف دست و پهلوها بیشتر است. اگر شب‌ها خارش زیادی را احساس می‌کنید، حتماً باید با متخصص صحبت کنید. خارش می‌تواند با بیماری کبدی مرتبط باشد که معمولاً هنگام عصر و در طول شب شدت پیدا می‌کند.

نوشته های مشابه

یکی از وظایف کبد این است که مواد موجود در بدن را تجزیه کند. اگر نتواند این کار را انجام دهد عضوی که بعد از کبد قرار گرفته، شروع به کار می‌کند و این مسئولیت را به‌عهده می‌گیرد. این عضو تلاش می‌کند تا از این طریق نمک را از روی پوست دفع کند و همین باعث ایجاد خارش می‌شود. معمولاً هنگام شب و با افزایش دمای هوا و گرما، در طول چرخه قاعدگی، هورمون تراپی، بارداری و دفع مدفوع افزایش پیدا می‌کند.

پوست و بیماری کبد

اگر در کنار خارش مشکلاتی مثل زرد شدن پوست یا چشم را مشاهده کردید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. طبق مطالعات انجام شده، نمی‌توان خارش را صرفاً مرتبط با بیماری کبدی دانست و این نمی‌تواند تنها نشانه باشد. اگر خارش همراه با زرد شدن سفیدی چشم یا پوست بود یا یک نوع یرقان در شما ایجاد شد، سریعاً باید به پزشک مراجعه کنید.

علائم دیگر بیماری کبد می‌تواند شامل خونریزی، کبودی، مدفوع سیاه، ادرار تیره، ورم شکم، حالت تهوع، کمبود اشتها و دل‌درد باشد.

منبع
ایسکانیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا