آموزش و سرگرمیکسب و کار و اقتصاد

چگونه ذهن یک مصاحبه‌گر را بخوانیم

نکات برگزیده مطلب
  • بله، شرکت‌هایی هم هستند که ظاهر زیبا را بر شایستگی ترجیح می‌دهند. ممکن است ایده مزخرفی به نظر برسد، اما مصاحبه‌کنندگان شما را از روی ظاهر قضاوت می‌کنند. ظاهر فیزیکی در برداشت افراد از شما نقش بسیار مهمی دارد، به‌ویژه برای مشاغلی که به تعامل رودررو با مشتریان نیاز دارند.

ارتباط دوستانه میان شما و مصاحبه‌گر، مطمئن‌ترین روش برای به‌دست‌آوردن قلب، یا بهتر است بگوییم نظر اوست. بااین‌حال، انجام این کار تا حدی دشوار است؛ به‌خصوص اگر نمی‌دانید در ذهن مصاحبه‌کننده چه می‌گذرد و از شما چه انتظاری دارد. متأسفانه، مصاحبه‌کنندگان به‌ندرت معیارها و ترجیحات شخصی خود را برای مصاحبه‌شونده آشکار می‌کنند. چطور می‌توانید با چهره‌ای یخ‌زده، نگاه‌های خنثی، ذهن مصاحبه‌گر را بخوانید؟

باید بدانید که مصاحبه‌گران در طول مصاحبه به چه چیزی فکر می‌کنند. بهترین راه، برخورد چشم در چشم با اوست. از این طریق می‌توانید شروع به رابطه کنید و به همه توانایی­‌های خود اعتماد نمایید. به یاد داشته باشید که مصاحبه‌ها عمدتاً بازی‌های فکری هستند. مصاحبه‌گران اصولاً سعی می‌کنند با شما بازی کنند تا زمانی که شما به‌اشتباه شخصیت، نیت و ارزش واقعی خود را بدون هیچ ادعایی کاملاً نادیده بگیرید و در نهایت نقاط ضعف خود را آشکار کنید. آن‌ها هر کاری می‌کنند تا دیوار اعتمادبه‌نفس شما را نابود کرده و ناامنی را جایگزین آن کنند. بااین‌وجود، می‌توانید با اطلاع از استراتژی‌های آن‌ها و مقابله به‌موقع، بدون اینکه شخصیت غیرواقعی از خود بسازید، راه مناسبی برای دورزدن او پیدا کنید.

مصاحبه‌گران به‌سرعت شما را از روی ظاهرتان قضاوت می‌کنند

این واقعیتی است که باید به آن توجه کنید: مهارت‌ها، نگرش و دانش را می‌توان در طول زمان، با تجربه و آموزش مناسب ارتقا داد، درحالی‌که ظاهر فیزیکی را خیر.

نوشته های مشابه

بسیاری از شرکت‌های بزرگ با استفاده از برنامه‌های آموزشی برای کارکنان خود، اهمیتی به وضعیت ظاهری شما نمی‌دهند، زیرا آنچه برای آن‌ها مهم‌ است، توانایی بالقوه برای بهبود و یادگیری است نه ظاهر فیزیکی شما. این شرکت‌ها پول زیادی را برای جذب بهترین مربیان خرج می‌کنند تا بدترین‌ها را به بهترین تبدیل نمایند.

بله، شرکت‌هایی هم هستند که ظاهر زیبا را بر شایستگی ترجیح می‌دهند. ممکن است ایده مزخرفی به نظر برسد، اما مصاحبه‌کنندگان شما را از روی ظاهر قضاوت می‌کنند. ظاهر فیزیکی در برداشت افراد از شما نقش بسیار مهمی دارد، به‌ویژه برای مشاغلی که به تعامل رودررو با مشتریان نیاز دارند، مانند فروشندگان و مشاوران املاک.

کسل‌کننده و غیر جالب به نظر می‌رسید

گاهی اوقات، مصاحبه برای بررسی یک ویژگی خاص شما برگزار می‌شود، مانند زمانی که شخصی به اطلاعات خاصی از شما نیاز دارد. اگر می‌خواهید در این جلسات رابطه طولانی‌مدت با مصاحبه‌گر برقرار کنید، باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که بتواند نظر واقعی او را جلب کند. اگر خیلی مشتاق صحبت ‌کردن و پاسخ‌ دادن به سؤالات مصاحبه‌گر هستید، حداقل باید مشتاق گوش ‌دادن هم باشید و واکنش‌های ظریف مصاحبه‌کننده را زیر نظر بگیرد. در این صورت ارتباط موفقی خواهید داشت.

آیا به‌قدری در صحبت‌کردن مهارت دارید که فرد مقابل، نیاز نداشته باشد برای دریافت پاسخ خود مجدد با شما ارتباط بگیرد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، در این صورت مصاحبه‌گر تصور می‌کند که در هنگام پاسخگویی، شما بیش از حد، از خودتان مطمئن هستید. به همین دلیل تلاش برای شروع یک گفتمان واقعی و سالم بی‌معنی است. دقت کنید که این ویژگی حس منفی در مخاطب ایجاد می‌کند.

تکرار دائم مطالبی که مصاحبه‌کننده از قبل می‌داند، شما را در معرض خطر کسل‌کنندگی قرار می‌دهد. در برابر یک سازمان یا در مقابل مصاحبه‌کننده تلاش به چاپلوسی نکنید. بیان آنچه قبلاً در رزومه شما ذکر شده است هم هیچ دلیلی ندارد. در واقع، ممکن است برای برخی افراد توهین‌آمیز به نظر برسد، زیرا ممکن است این‌گونه تلقی شود که مصاحبه‌کننده نمی‌داند چگونه آنچه را که می‌خواند تفسیر کند.

شاید شما در بین مطالب خود چیزهایی را به زبان ‌آورید که با اهداف آن‌ها مطابقت نداشته باشد. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که مصاحبه‌شونده در انجام کارهای خود و حتی اطلاع از سازمان و موقعیتی که برای آن درخواست استخدام داده، اشتباه کرده باشد.

کاری که باید انجام دهید این است که سرعت خود را کم کنید، به او اجازه دهید کارش را انجام دهد و ببینید که احتمالاً کجا اشتباه کرده‌اید. به دنبال نکات ریز باشید.

مصاحبه‌کننده‌ای که ارتباط چشمی برقرار نمی‌کند، به طور واضح به شما می‌گوید “به شما علاقه‌ای ندارم”. ذهن او در جای دیگری است و احتمالاً فکر می‌کند “این مصاحبه مزخرف است ” یا “امیدوارم زود این مصاحبه مزخرف تمام شود.”

بهترین راه برای بازگرداندن توجه او این است که چیزی غیرمنتظره را تاحدی‌که به شما مربوط می‌شود به زبان‌آورید. به‌عنوان‌ مثال، اگر به نظر می‌رسد گفتن تجربه خود در محل کار قبلی برای او جالب نیست، برگ برنده خود را بیرون بیاورید و ادعای قابل‌توجهی داشته باشید؛ مانند اینکه بگویید فروش آن‌ها را در یک سال دو برابر خواهید کرد، یا دلایلی را بگویید که فکر می‌کنید برای تجدیدنظر در روند عملیاتی آن‌ها نیاز است.

اگر متوجه شدید که لب‌های مصاحبه‌کننده برای صحبت تکان می‌خورد، باید انتظار شنیدن کلمه «واقعاً؟» را داشته باشید. این نشان می‌دهد که او تصورش این است که شما اغراق می‌کنید، بنابراین فوراً با دستاوردها یا موفقیت‌هایی که درگذشته داشته‌اید، از ادعای خود حمایت کنید.

به‌عنوان‌ مثال، اگر می‌گویید که می‌توانید در طی یک سال به نماینده فروش برتر آن‌ها تبدیل شوید، باید دستاوردهای مشابهی را بیان کنید تا ثابت شود که واقعاً می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر ادعا می‌کنید که می‌توانید به یک کارمند عالی تبدیل شوید، شواهدی را بیان کنید، مانند اینکه چگونه در شغل قبلی‌تان به شما پیشنهاد افزایش حقوق داده‌اند، فقط برای اینکه شما را از دست ندهند.

همچنین بالا بردن ابرو نشان می‌دهد که مصاحبه‌گر با آنچه شما می‌گویید، موافق نیست. اگر چیزی گفته‌اید که با الزامات یا اصول آن‌ها مطابقت ندارد، در اظهارات خود تجدیدنظر کنید. اگر مطمئن هستید چیزی که گفتید مناسب است، بدون اینکه برداشت غلطی در آن‌ها ایجاد کنید، از نظر خود دفاع نمایید.

نیازی نیست همیشه مصاحبه‌کننده را وادار به موافقت با خود کنید، زیرا سازمان‌ها فردی را می‌خواهند که بتواند تصمیمات خود را بگیرد. فقط مطمئن شوید که می‌دانید چگونه از تصمیمات خود دفاع کرده و با اصول خود سازگار باشید.

آنها مایل به برقراری ارتباط هستند حتی زمانی که چیزی برای برقراری ارتباط با مصاحبه‌شونده وجود ندارد

جلسه مصاحبه به‌ندرت لغو می‌شود حتی اگر قبلاً با شخصی مصاحبه کرده باشند که می‌خواهند استخدام کنند. آن‌ها همه کسانی را که در برنامه‌ریزی جلسه قرار داده شده‌اند به جلسه مصاحبه می‌پذیرند زیرا از نظر قانونی موظف به این کار هستند. بااین‌حال، این بدان معنا نیست که این پایان راه برای شماست.

وقتی مصاحبه‌کننده به شما می‌گوید که قبلاً شخصی را استخدام کرده است، هیچ واکنشی از شکست نشان ندهید و در عوض، فقط کاری را که باید بکنید، انجام دهید. نشان دهید که آن‌ها اشتباه می‌کنند. اگر بتوانید اعتماد مصاحبه‌کننده را جلب کنید، ممکن است تمایل پیدا کنند که یک جلسه مصاحبه دیگر برگزار نمایند.

اگر آن‌ها واقعاً نتوانند فرصتی ایجاد کنند، همیشه این شانس وجود دارد که به‌زودی موقعیت جدیدی باز شود و شما بتوانید جایگزین فوری آن باشید. همچنین این احتمال وجود دارد که فردی که در مصاحبه قبول شده، به دلایل مختلف از حضور در این شرکت پشیمان شود.

وقتی مصاحبه را شروع کردید، به عقب برنگردید. فقط چشمان خود را روی هدف قرار دهید و به‌شدت برای رسیدن به آن تلاش کنید.

در چشمان شما به دنبال اشاراتی مبنی بر دروغگویی می‌گردند

سمت چپ مغز مسئول خلاقیت است. در روان‌شناسی گفته می‌شود افرادی که اغلب هنگام صحبت‌کردن چشمان خود را به سمت چپ می‌برند، دروغ می‌گویند یا داستان می‌سازند. این ادعای دقیقی نیست، به‌ویژه برای افرادی که به‌طور آشکار علاقه به خلاقیت دارند (مثلاً متقاضیان پست‌های نویسندگی و طراحی). اما ازآنجایی‌که اکثر کارکنان منابع انسانی مطالعه­‌ای در زمینه روان‌شناسی دارند، نگاه به چپ ممکن است تفسیر اشتباهی به آن‌ها بدهد (به‌خصوص اگر قبلاً با اظهارات شما مخالف بوده یا آن‌ها را زیر سؤال برده باشند).

به‌همین ترتیب، از حرکت به سمت راست هم خودداری کنید، زیرا باز هم می‌تواند نشانه دروغگویی باشد (مغز و بدن در مقابل یکدیگر قرار دارند، به این معنی که وقتی سمت چپ مغز فعال است، سمت راست بدن فعال‌تر است).

برای ایمن ماندن از این تفاسیر، فقط تماس چشمی خود را حفظ کنید یا اگر مجبور به قطع هستید، به راست یا پایین نگاه کنید.

حتی اگر نمی‌توانید ذهن یک مصاحبه‌کننده را به‌خوبی بخوانید، می‌توانید بر زبان بدن خود مسلط شوید، کاریزمای خود را بهبود ببخشید و روابط بهتری ایجاد کنید و روی او تأثیر مثبتی بگذارید.

تنها راه این است که …

تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید!

و حالا …

این سؤال مطرح است:.

“آیا ما موفق به برقراری ارتباط شده‌ایم؟”

این سؤال به‌طور ناخودآگاه توسط ذهن مصاحبه‌شونده پرسیده می‌شود. همه مصاحبه‌شوندگان همیشه این سؤال را در پس ذهن خود دارند. این یک سؤال جهانی است.

این مهم‌ترین سؤالی است که تعیین می‌کند آیا شما استخدام می‌شوید یا نه.

در هر نقطه از زمان یا در پایان مصاحبه، اگر مصاحبه‌کننده به شما علاقه داشته باشد، نشان می‌دهد که شما با موفقیت به سؤالات پاسخ داده‌اید.

منبع
آدینه بوک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا