آموزش و سرگرمی

چرا در یادگیری زبان انگلیسی مشکل داریم؟

اشتباهاتی که آموختن زبان انگلیسی را دشوار می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر کند کردن روند یادگیری افراد، گاهی با مشکلاتی مثل خارج شدن از مسیر اصلی یادگیری و همین طور عدم دریافت نتایج مطلوب از یادگیری زبان همراه است.

شناخت اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی و جلوگیری از انجام این اشتباهات در هنگام یادگیری زبان از اهمیت بالایی برخوردار است. استمرار اشتباه در یادگیری زبان یکی از عوامل مخرب در یادگیری زبان انگلیسی است که بیشتر افراد از آن اطلاع ندارند.

پراکنده‌خوانی، تکیه بر یک بعد از یادگیری زبان و مواردی از این قبیل از اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی است.

در معرفی اشتباهات رایج در یادگیری زبان می‌توان به مواردی مثل اشتباهات رایج در مکالمه زبان انگلیسی، اشتباهات رایج در تلفظ انگلیسی و همین طور اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی اشاره داشت. در این مطلب با معرفی چندین تکنیک اشتباه یادگیری زبان با شما همراه خواهیم بود.

مهم‌ترین اصل در جلوگیری از مواجه با تکنیک‌های اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی برنامه‌ریزی مناسب و قرارگرفتن در جریان یک دوره یادگیری زبان انگلیسی مناسب است. بیشتر افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند تحت تاثیر دنبال کردن برنامه‌های اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی از هدف اصلی خود دور می‌شوند.

اشتباهات یادگیری زبان انگلیسی

از جمله اشتباهات یادگیری زبان انگلیسی می‌توان به انتخاب منابع آنلاین بدون آشنایی از استفاده صحیح از آن‌ها اشاره داشت. اینکه فکر کنید سواد آکادمیک شما برای گذراندن یک دوره سطحی آنلاین در مدت زمان کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی کافی بوده یک اشتباه محض است. زبان انگلیسی برای یادگیری در کنار انتخاب و هدف به تکرار، استمرار، تمرین و همین طور دقت بالا نیاز دارد.

بیشترین سهم اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی را می‌توان به نداشتن صبر و حوصله افراد در گذراندن دوره‌های یادگیری زبان اختصاص داد. در این قسمت به بررسی اشتباهات رایج یادگیری زبان انگلیسی در هر کدام از دوره‌های و شاخه‌های یادگیری زبان پرداخته و سپس با چندین تکنیک اشتباه یادگیری زبان آشنا می‌شویم.

اشتباهات رایج در مکالمه زبان انگلیسی

یکی اساسی‌ترین اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی را می‌توان عدم رعایت نکات اصولی در هنگام یادگیری مکالمه زبان انگلیسی دانست. عدم دقت کافی بر متن، تکرار تلفظ اشتباه کلمات انگلیسی در هنگام مکالمه می‌باشد. برای داشتن تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی باید تکرار و شنیدن مداوم را در برنامه یادگیری زبان قرار دهیم.

یادگیری آواها و تلفظ صحیح کلمات در یادگیری صحیح انگلیسی تاثیر زیادی دارد. یکی از اشتباهات رایج یادگیری زبان انگلیسی عدم به‌کارگیری کلمات با تلفظ و آوای صحیح است. تلفظ اشتباه کلمات افراد را در انتقال و دریافت پیام در هنگام یادگیری مکالمه زبان انگلیسی دچار اشتباه می‌کند.

به‌کارگیری تلفظ غلط کلمات و اصطلاحات انگلیسی و اصرار و تداوم بر انجام این کار را می‌توان یک اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی بر شمرد. این ایراد در ادای صحیح کلمات شما را دچار ضعف و مشکل می‌کند.

اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی

یکی از اشتباهات رایج یادگیری زبان انگلیسی عدم تسلط بر گرامر زبان انگلیسی و یا کاربرد اشتباه کلمات در جایگاه نامناسب است. در این بخش به چندین اشتباه رایج گرامری اشاره خواهیم داشت:

اشتباهات مربوط به تطابق دادن فعل و فاعل (Subject-Verb Agreement)

اشتباهات مربوط به جمله ناقص (Sentence Fragments)

جا انداختن علامت ویرگول بعد از بخش معرفی جمله

جا انداختن آپاستوروف در کلمه “Its“

کاربرد نادرست کلمات در جمله (Wrong Word Usage)

استفاده کردن از ویرگول‌های اضافی در جمله (Superfluous Commas)

مبهم بودن مرجع ضمیر برای خواننده در جمله (Vague Pronoun Reference)

اشتباهات مربوط به قرار دادن علامت دو نقطه (Colon Mistakes)

استفاده نادرست از حرف اضافه در جمله

چندین تکنیک اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی

اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر کند کردن روند یادگیری افراد، گاهی با مشکلاتی مثل خارج شدن از مسیر اصلی یادگیری و همین طور عدم دریافت نتایج مطلوب از یادگیری زبان همراه است. زود فراموش کردن و نداشتن حضور ذهن کافی برای به‌کارگیری آموخته‌های زبان انگلیسی از سری مواردی است که در هنگام به‌کارگیری روش‌های اشتباه در یادگیری زبان با آن مواجه خواهید بود.

در این قسمت چندین روش اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم:

برای یادگیری زبان انگلیسی صبور نیستید

یکی از اشتباهات رایج یادگیری زبان انگلیسی رویای یک شبه مترجم زبان انگلیسی شدن است. از مهم‌ترین قوانین یادگیری زبان انگلیسی تکرار و استمرار مداوم مطالب است. زمانی که هدف مشخصی برای یادگیری زبان نداشته و علاوه بر این از برنامه مشخصی پیروی نکنید به سرعت در مسیر یادگیری خسته شده و انگیزه لازم را برای یادگیری از دست می‌دهید.

فقط یک روش یادگیری زبان را در نظر دارید

یک اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی تکیه بر یک روش واحد برای یادگیری است. خود را به یک شیوه آموزشی محدود نکنید و به‌دنبال یک روش مرتبط با روحیات و انگیزشی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی باشید. زمانی که خود را در به‌کارگیری تنها یک روش برای یادگیری زبان انگلیسی ملزم کنید، به مرور زمان کسالت و خستگی مانع یادگیری بهتر شما می‌شود.

همین حالا این روش اشتباه یادگیری زبان انگلیسی را کنار گذاشته و با امتحان دیگر مهارت‌های ارتباطی (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) مفاهیم و جنبه‌های مختلف یک زبان هدف را درک ‌کنید.

مکالمه زبان انگلیسی را به ندرت انجام می‌دهید

از دیگر اشتباهات رایج یادگیری زبان انگلیسی این است که افراد به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند اما روش مکالمه این زبان را سر سری می‌گیرند. بیشتر افراد به‌علت عدم تسلط بر اصطلاحات انگلیسی و نحوه تلفظ صحیح آن‌ها از ادای کلمات در بین افراد ابا داشته و همین امر در کند شدن یادگیری زبان انگلیسی تاثیر می‌گذارد.

تمرین و تکرار کافی برای تقویت مهارت شنیداری زبان ندارید

یادگیری زبان انگلیسی فرار است. باید مدام به تکرار و تمرین این زبان بپردازید. یکی از چندین اشتباه رایج یادگیری زبان انداختن فاصله بین یادگیری و تمرین و تکرار است. عدم استفاده از فایل‌های صوتی انگلیسی و فیلم‌های زبان اصلی و مواردی مشابه آن‌ها را می‌توان از دیگر اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی دانست.

خود را با زبان انگلیسی عادت نمی‌دهید

تنها به‌دنبال یادگیری در کلاس درس و دوره‌های آموزشی نباشید. از بارزترین موارد که اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی را بیان می‌کند، بی‌اهمتی در یادگیری زبان انگلیسی فراتر از محیط آموزشگاهی است. برای تقویت و رشد وضعیت زبان انگلیسی‌تان باید به این زبان عادت کنید.

مدام در حال ترجمه هستید

ترجمه مستقیم زبان انگلیسی به زبان مادری و تکرار این روند، جلوی ذهن شما را برای یادگیری اصطلاحات و واژه‌گان با تلفظ‌های مختلف می‌گیرد. برای جلوگیری از این اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی این توصیه را حتما به یاد داشته باشید که زمانی که یک زبان خارجی یاد می‌گیرید، مطمئن شوید که روش طبیعی برای گفتن عبارات را درک می‌کنید.

برای جلوگیری از تکرار این اشتباهات یادگیری زبان بهترین و کاربردی‌ترین پیشنهاد یک برنامه‌ریزی صحیح و قرار گرفتن در مسیر آموزشی یک دوره زبان انگلیسی است. داشتن هدف و انگیزه و دنیال کردن روش‌های جدید یادگیری زبان مسیر مناسب با روحیات شما را فراهم کرده و امر یادگیری زبان را سرعت می‌بخشد.

منبع
خدمت از ما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا