کسب و کار و اقتصاد

برنامه‌‌های ارجاع: پیشنهاد کمیسیون برای کسب‌وکارهای جدید

نکات برگزیده مطلب
  • آمازون، تارگت و وال‌مارت بین 4 تا 8.5 درصد هر فروش را به شرکت وابستۀ ارجاع‌دهنده اختصاص می‌‌دهند.

برنامه‌‌های ارجاع شرایطی را فراهم می‌‌کنند که در آن‌ها به افراد یا شرکت‌‌ها برای اجرای اقدامات مشخص یا دستیابی به نتایج خاص هزینه پرداخت می‌‌کنید. از این روش عموماً در خرده‌فروشی، محصولات اطلاعاتی، و برنامه‌های تولید مشتریان راغب استفاده می‌‌شود:

  • خرده‌فروشی: آمازون، تارگت و وال‌مارت بین ۴ تا ۸.۵ درصد هر فروش را به شرکت وابستۀ ارجاع‌دهنده اختصاص می‌‌دهند. کوپن‌‌ها، معاملات روزانه و برنامه‌‌های ایجاد مشتریان وفادار از متغیرهای ارجاع بوده و کاربرد گسترده‌‌ای دارند.
  • محصولات اطلاعاتی: کلیک‌بانک دارای بیش از ۱۰۰ هزار شرکت ارجاع‌دهندۀ وابسته است که هر ساله بابت فروش میلیون‌ها محصول دیجیتال، پورسانت دریافت می‌کنند.
  • ایجاد مشتریان راغب: برخی شرکت‌‌های بیمه یک کمیسیون ۵۰ تا ۱۰۰ دلاری را برای هر مشتری راغب پرداخت می‌‌کنند. تولید مشتریان راغب، یک صنعت ۲۶ میلیارد دلاری است و بنابراین دستورالعمل‌‌های مشخصی دارد.

برای استفاده از یک برنامۀ ارجاعی وابسته، در راستای ایجاد جذب در شرکت نوپا، ‌ارزیابی کنید که مشتریان شما چقدر مشتاق هستند. تعداد زیادی از خدمات آنلاین وجود دارند که می‌‌توانید از آن‌ها برای ردیابی نتایج شرکت‌‌های وابستۀ خود استفاده کنید؛ به‌طوری که ردیابی تقریباً ساده است. معمولاً دشوارترین بخش ایجاد یک برنامۀ ارجاعی وابسته این است که بفهمید چقدر باید به ‌شرکت‌‌های وابستۀ خود پرداخت کنید.
شما باید به شرکت‌‌های وابستۀ خود مبلغی کافی پرداخت کنید تا در آن‌ها انگیزه ایجاد کرده و این کار را به صورت پایدار انجام دهید. برخی از شرکت‌‌ها به شرکت‌‌های وابستۀ خود یک هزینۀ ثابت را برای هر فروش پرداخت می‌‌کنند، در حالی که برخی دیگر درصدی از فروش را می‌پردازند. همچنین معمول است که سطوحی در آن‌ها تعبیه شده باشد تا شرکت‌های وابستۀ با عملکرد بالا درآمد بیشتری کسب کنند. گاهی اوقات می‌توانید به‌جای نقدی، محصول بیشتری را برای شرکت‌های وابستۀ خود در نظر بگیرید.
فراموش نکنید که باید برای شرکت‌‌های وابسته ابزارهای مورد نیازشان را فراهم کنید. ایجاد این ابزارها و گسترش آن‌ها سبب تقویت جذب از طریق شرکت‌‌های وابسته خواهد شد. این یک کانال بسیار مفید برای استفاده در شرکت‌‌های نوپا است.

نوشته های مشابه
منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا