آموزش و سرگرمی

پیشرفت خود را اندازه‌گیری کنید

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از مفیدترین اقداماتی که می‌توانید در حرفه خود انجام دهید، تعیین شاخص‌ها و ایجاد کارت‌های امتیاز، اندازه‌گیری‌ها و موعدهای مقرر برای هر تکلیف ضروری است که باید در راه رسیدن به یکی از اهدافتان به اتمام برسانید. با این روش، شما سیستم وادارنده نیمه‌هوشیار خود را فعال می‌کنید. سپس این سیستم وادارنده، مشوق و محرک شما، در سطحی ناخودآگاه خواهد بود تا زودتر شروع کنید، سخت‌تر کار کنید، بیشتر بمانید و کار را تمام کنید.

از شاخص‌ها و کارت‌های امتیازی مناسب برای اندازه‌گیری پیشرفتتان، به طور منظم، استفاده کنید. همین کار، به‌تنهایی، توانایی کلی شما را در دستیابی به اهدافتان افزایش می‌دهد. هرچه سنجش پیشرفتتان در مسیر اهداف روشن‌تر و مشخص‌تر باشد، شانس موفقیت شما در رسیدن به آن‌ها بیشتر خواهد بود. شما قادر خواهید بود تا حداکثر ظرفیت خود را به‌کار بگیرید چرا که:

  • آنچه به انجام آن متعهد هستید، روشن و واضح خواهد بود.
  • می‌توانید بگویید چه زمانی همۀ کار را تمام کرده‌اید.
  • نسبت به اتمام کار خود احساسی عالی خواهید داشت.
  • ذهن نیمه‌هوشیارتان نیز خواهد دانست که باید روی چه چیزی کار کند.

یکی از سؤالات کلیدی که بهتر است همواره به آن بیندیشید، این است: «ارزشمندترین کاری که انجام می‌دهم چیست؟» سپس باید راهی برای سنجش میزان کیفیت انجام آن کار به‌طور روزانه بیابید. بعد از آن، چالش شما جست‌و‌جوی راه‌هایی است تا هر روز، کمی بهتر، آن کار را انجام دهید. اگر هر روز زمان کمی را به کار روی ایجاد نقاط قوت خود اختصاص دهید، در حرفۀ خود به سرعت پیشرفت می‌کنید. هنگامی که توجه خود را بر چگونگی عملکردتان در آن جنبه متمرکز ‌کنید، از سرعت پیشرفت و بهبود زندگی‌تان شگفت‌زده خواهید شد.

«به خاطر داشته باشید که شما نمی‌توانید به هدفی برسید که قادر به دیدنش نیستید. هرچه وضوح بیشتری نسبت به سنجش‌ها و موعدهای مقرر داشته باشید، کارهای بیشتر و سریع‌تری انجام خواهید داد.» – برایان تریسی

«یکی از مفیدترین اقداماتی که می‌توانید در حرفه خود انجام دهید، تعیین شاخص‌ها و ایجاد کارت‌های امتیاز، اندازه‌گیری‌ها و موعدهای مقرر برای هر تکلیف ضروری است که باید در راه رسیدن به یکی از اهدافتان به اتمام برسانید. با این روش، شما سیستم وادارنده نیمه‌هوشیار خود را فعال می‌کنید. سپس این سیستم وادارنده، مشوق و محرک شما، در سطحی ناخودآگاه خواهد بود تا زودتر شروع کنید، سخت‌تر کار کنید، بیشتر بمانید و کار را تمام کنید.» – برایان تریسی

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا