سبک زندگی و خانواده

پتانسیل خود را درک کنید

نکات برگزیده مطلب
  • اهداف روشنی را برای خود مشخص کنید. اهداف را بنویسید و مهلتی را برای دستیابی به آن‌ها تعیین کنید. هرچه در مورد اهداف خود واضح‌تر و دقیق‌تر باشید، بهتر است.

برای رسیدن از جایی که امروز هستید، به جایی که می‌خواهید در آینده باشید، بهترین راه، فرآیند تعیین اهداف و سپس دستیابی به آن‌ها است. معروف است که می‌گویند: «موفقیت هدف است و بقیه چیزها تفسیر است.»

زمان و زندگی شما دارایی بسیار گرانبهایی هستند که قابل جایگزینی نیست. با یادگیری چگونگی تعیین اهداف و رسیدن به آن‌ها، بهترین استفاده را از زمان و زندگی خود بکنید. تصور کنید تنها چیزی که لازم است یاد بگیرید، اصول هدف‌گذاری مؤثر و به‌کارگیری آن‌هاست. برای رسیدن به هر سطحی از موفقیت که آرزوی آن را دارید، نیازی نیست همه چیز را دوباره ابداع کنید، اصول تعیین اهداف و فرآیند دستیابی به‌آن، قبل از این، پیدا شده و میلیون‌ها زن و مرد، با این اصول، زندگی‌های موفقی داشته‌اند. نیازی نیست وقت خود را برای کشف رازهای موفقیت هدر بدهید تا در دستیابی به اهداف متخصص شوید، تنها لازم است برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ در زندگی همان اصول را بکار بگیرید.

صرف‌نظر از آنچه تاکنون در زندگی خود به‌دست آورده‌اید، شما محدودیتی برای آنچه می‌توانید در آینده انجام دهید، ندارید. تنها محدودیت در ذهن شماست. کلید داشتن یک زندگی شاد این است که اهدافی داشته باشید که برای رسیدن به آن‌ها اشتیاق دارید و احساس می‌کنید هر روز در آن پیشرفت می‌کنید. با وجود این، اکثر مردم هرگز به هدف‌گذاری نمی‌رسند.

نوشته های مشابه

زیرا:

  • آن‌ها فکر می‌کنند اهداف، خیلی هم مهم نیستند.
  • آن‌ها نمی‌دانند اهداف انگیزشی را چگونه ایجاد کنند.
  • آن‌ها از شکست می‌ترسند، بنابراین تصمیم می‌گیرند که حتی تلاش هم نکنند.
  • آن‌ها فکر می‌کنند اگر از اهداف خود فاصله بگیرند، دیگران آن‌ها را مسخره خواهند کرد.

برای جلوگیری از این مشکلات، اهداف روشنی را برای خود مشخص کنید. اهداف را بنویسید و مهلتی را برای دستیابی به آن‌ها تعیین کنید. هرچه در مورد اهداف خود واضح‌تر و دقیق‌تر باشید، بهتر است. توضیح ساده اهداف، شما را به سمت هدفتان هدایت نمی‌کند. این سازوکار کلی یک هدف است و اهداف شما چه کوچک باشند و چه بزرگ، برای شما کارساز خواهد بود، پس اهداف خود را بالاتر از آنچه فکر می‌کنید حق دارید، تعیین کنید. ذهن شما، به‌طور خودکار، برای دستیابی به هر چیزی که آن را تصور کنید، شروع به کار می‌کند. پس جرأت داشته باشید و رؤیاهای بزرگ ببینید. هیچ دلیلی برای نرسیدن به رؤیاهای ذهنتان وجود ندارد.

” اهداف، سوخت کوره موفقیت هستند. ” – تام هاپکینز

” خوشبختی، تحقق تدریجی یک آرمان ارزشمند است.” – ارل نایتینگل

“حتی اگر آسانسور موفقیت از کار افتاده باشد، پله‌ها همیشه باز هستند.” – زیگ زیگلار

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا