دانش و فناوری

نخستین ربات انسان نمای مدیر عامل در جهان!

اولین ربات مدیر عامل!

NetDragon Websoft یک شرکت محبوب چینی است که به ساخت برنامه‌های موبایل و بازی‌های آنلاین چندنفره شهرت دارد. این شرکت هفته گذشته یک ربات زن به نام خانم «تانگ یو» را به عنوان مدیر عامل منصوب کرد.

تانگ یو یک ربات انسان نمای مجهز به هوش مصنوعی است که اکنون مدیرعامل شعبه اصلی این شرکت است و در حال حاضر مسئولیت نظارت بر عملیات بازی سازی و متاورس این شرکت محبوب چینی را به عهده دارد.

او اولین مدیر اجرایی در جهان است که به جای خون، در رگ هایش کد‌های دیجیتال جریان دارد. دکتر «دژیان لیو» رئیس این شرکت، در مصاحبه اخیر خود فاش کرد که این شرکت نسبت به آینده هوش مصنوعی و به ویژه مدیرعامل جدید خود، برای مدیریت شرکت بسیار خوش بین و هیجان زده است. به گفته این شرکت استفاده از هوش مصنوعی در این صنعت بسیار جدید است و می‌تواند منجر به سطوح بی سابقه‌ای از تولید و اثربخشی شود.

انتظار می‌رود این کار افزایش کیفیت و کارایی را برای این شرکت به ارمغان بیاورد. این ربات همچنین بخشی از ابتکار این شرکت برای ادغام متاورس در محل کار است. دکتر لیو همچنین اظهار داشت که این ربات انسان نما به عنوان یک مرکز داده اصلی برای سازمان و یک ابزار برای تحلیل و تصمیم گیری عمل می‌کند و هوش مصنوعی آن نقش مهمی در مدیریت ریسک ایفا خواهد کرد.

منبع
فرارو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا