سبک زندگی و خانواده

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی با مصرف گردو

نکات برگزیده مطلب
  • افرادی که گردو مصرف می‌کنند، رژیم غذایی سالم‌تری دارند، وزن کمتری اضافه می‌کنند، غلظت گلوکز خونشان در حالت ناشتا کمتر است و فعالیت بدنی بیشتری دارند.

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که گردو مصرف می‌کنند کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی بوده و عادت‌های غذایی سالم‌تری دارند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز، مغزهای آجیلی، از جمله گردو، به طور کلی بخشی از یک رژیم غذایی سالم در نظر گرفته می‌شوند زیرا سطح بالایی از پروتئین، فیبر و چربی‌های سالم دارند.

محققان دانشگاه مینه‌سوتا دریافتند افرادی که گردو مصرف می‌کنند، نسبت به افرادی که گردو نمی‌خورند، با خطر کمتر بیماری قلبی روبرو هستند.

نوشته های مشابه

تیم تحقیق همچنین گزارش داد که مصرف‌کنندگان گردو، به طور کلی، رژیم غذایی سالم‌تری دارند، اضافه وزن کمتری داشته و از فعالیت بدنی بیشتری در مقایسه با افرادی که گردو نمی‌خورند، بهره‌مند هستند.

«لورن سپه»، عضو تیم تحقیق، توضیح داد: «گردو سرشار از چربی‌های سالم، آنتی‌اکسیدان‌ها و همچنین چندین ماده معدنی ضروری است. گردو در مقایسه با سایر آجیل‌ها فواید سلامتی بیشتری دارد، زیرا حاوی بالاترین میزان اسیدهای چرب امگا ۳ در بین سایر آجیل‌هاست.»

اسیدهای چرب امگا ۳، به‌طور طبیعی، ضد التهاب هستند. همچنین نشان داده شده است که آن‌ها سطح تری‌گلیسیرید و در نتیجه تشکیل پلاک را کاهش می‌دهند، که مکانیزمی است که براساس آن، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی کاهش می‌یابد.

سپه افزود: «میکروبیوم‌های سالم روده با کاهش سطح التهاب مرتبط است که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد، نمایه چربی را بهبود می بخشد، خطر ابتلا به بیماری‌های متابولیک را کاهش می‌دهد و دارای بسیاری از فواید سلامتی دیگر است.»

تیم تحقیق در این مطالعه، داده‌های ۳۰۲۳ شرکت کننده را بررسی کرد که شامل ۳۵۲ گردوخور، ۲۴۹۴ آجیل دیگرخور و ۱۷۷ غیرآجیل‌خور بودند. پس از بررسی اندازه‌گیری‌های فیزیکی و بالینی پس از ۳۰ سال، محققان دریافتند افرادی که گردو می‌خورند با فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی کمتر روبرو هستند:

  • شاخص توده بدنی پایین‌تر
  • دور کمر کمتر
  • فشار خون پایین‌تر
  • سطح تری گلیسیرید خون کمتر

محققان همچنین به این نتیجه رسیدند افرادی که گردو مصرف می‌کنند، رژیم غذایی سالم‌تری دارند، وزن کمتری اضافه می‌کنند، غلظت گلوکز خونشان در حالت ناشتا کمتر است و فعالیت بدنی بیشتری دارند.

منبع
مدیکال نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا