دانش و فناوری

فعال سازی حالت ناشناس در گوگل کروم

صفحات ناشناس اکنون می‌توانند به‌طور خودکار با خروج از کروم قفل شوند

نکات برگزیده مطلب
  • اگر یک صفحه ناشناس در کروم شما باز شود، دفعه بعد که مرورگر را باز می‌کنید، باید قفل آن را باز کنید تا محتویات آن را مشاهده کنید، خواه از طریق تشخیص چهره، اسکنر اثر انگشت یا رمز عبور

در حال مرور چیزی در حالت ناشناس در مرورگر گوگل کروم گوشی خود هستید. به هر دلیلی باید گوشی را به شخص دیگری بسپارید و در آخرین لحظه به یاد می‌آورید که نمی‌خواهید آن شخص محتویات تب ناشناس شما را ببیند، در این شرایط اگر بخواهید صفحه را بکشید ممکن است برای طرف مقابل ناخوشایند بوده و باعث سوءتفاهم شود.

خبر خوب این است که گوگل در به روزرسانی وبلاگ رسمی کروم خود اعلام کرد صفحات ناشناس اکنون می‌توانند به‌طور خودکار با خروج از کروم قفل شوند. برای فعال کردن این ویژگی، به تنظیمات کروم ← حریم خصوصی و امنیت ← «قفل کردن صفحات ناشناس هنگام بستن کروم» را روشن کنید.

اکنون اگر یک صفحه ناشناس در کروم شما باز شود، دفعه بعد که مرورگر را باز می‌کنید، باید قفل آن را باز کنید تا محتویات آن را مشاهده کنید، خواه از طریق تشخیص چهره، اسکنر اثر انگشت یا رمز عبور.

این ویژگی در حال حاضر در iOS فعال است، اما اکنون برای کاربران اندروید نیز در دسترس بوده و به طور پیش فرض خاموش است، بنابراین باید به صورت دستی آن را فعال کنید تا کار کند.

در مورد مفید بودن این ویژگی هنوز نمی‌دانیم در حالت ناشناس چه کاری انجام می‌دهید، اما وجود آن به این دلیل است که کاربران صفحات خصوصی خود را برای خود نگه می‌دارند؛ این گزینه جدید، صفحه ناشناس را کمی خصوصی‌تر می‌کند و با توجه به اینکه تعداد زیادی از کاربران کروم از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد برای بسیاری از افراد مفید خواهد بود.

منبع
ثریا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا