آموزش و سرگرمی

رفع موانع از مسیر موفقیت

نکات برگزیده مطلب
  • با پیگیری تصمیم‌ها، در واقع، موفقیت نهایی خود را  تضمین می‌کنید و تقریباً به هر هدفی که تعیین می‌کنید، دست می‌یابید.

برای موفق‌شدن، شما باید بر حل مسئله و برطرف‌کردن موانع تسلط یابید. این‌ها مهارت‌هایی هستند که با تمرین گسترش ‌پیدا می‌کنند و کاملاً ارزش زمان، تلاش و توجه شما را دارند. جالب اینکه، افراد موفق نسبت به ناموفق‌ها شکست‌های بیشتری دارند. آن‌ها شکست اولیه را تنها راه برای یادگیری همه چیزهایی درنظر می‌گیرند که برای رسیدن به موفقیت در آینده مورد نیاز است. بنابراین، به‌جای بیش از حد پرداختن به اشتباهات خود، بر ترس‌ها و شک‌هایشان غلبه کرده و به جلو پیش می‌روند.

شما هم می‌توانید به‌آسانی، با صرف وقت بیشتر برای تفکر دربارۀ راه‌حل‌ها به‌جای مشکلات یا سختی‌ها، همین کار را انجام دهید. نسبت به توانایی خود در غلبه بر محدودیت‌ها و هیجان‌های منفی اطمینان داشته باشید. منبع همه شجاعت‌ها و اطمینان‌ها، مهارت و دانش شخصی است. با پذیرش اینکه قادر به یادگیری هستید، خودبه‌خود، از موانعی رها می‌شوید که نگرش بسیاری از افراد را محدود می‌کند.

در حقیقت، بهترین راه برای پیشرفت، تعیین اهداف بزرگ و چالش‌برانگیز است. این اهداف را به وظایفی مشخص تقسیم‌بندی و تمام موانع را شناسایی کنید. سپس ضرب‌العجلی تعیین کنید و دست به کار شوید. همان‌طور که گام‌هایی کوچک به‌سمت جلو برمی‌دارید، از خود بپرسید: «دیگر چه چیزی می‌تواند مشکل باشد؟»

همان‌گونه که عمیق‌تر می‌گردید و مشکلاتتان را به شیوه‌های جدیدی معنا می‌کنید، راه‌حل‌های متفاوت زیادی را پیدا می‌کنید که نمایان می‌شوند. سپس قادر خواهید بود همان راه‌حل درست را برای محدودیت اصلی، که شما را عقب نگه داشته است، پیدا کنید.

«تمرین شناسایی چیزی که شما را عقب نگه داشته است و سپس تعیین هدفی واضح و مکتوب جهت زدودن آن مانع، شما را مثل قبل حاکم زندگی خودتان می‌کند. با پیگیری تصمیم‌ها، در واقع، موفقیت نهایی خود را  تضمین می‌کنید و تقریباً به هر هدفی که تعیین می‌کنید، دست می‌یابید.» – برایان تریسی

 «فرد علاقه‌مند به موفقیت، باید یاد بگیرد که  شکست را بخشی کارآمد و غیرقابل اجتناب از روند رسیدن به اوج ببیند.» – جویس برادر

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا