آموزش و سرگرمی

دوستان و مربی‌های خود را عاقلانه انتخاب کنید

نکات برگزیده مطلب
  • اگر بخواهید با عقاب‌ها پرواز کنید، نمی‌توانید به بودن با بوقلمون‌ها ادامه دهید.

افرادی که با آن‌ها معاشرت می‌کنید، تأثیر مستقیمی بر دستاوردهای شما در زندگی دارند؛ بنابراین، دوستان و مربی‌های خود را عاقلانه انتخاب کنید. روابط کاری خوبی بسازید.

در همۀ موفقیت‌های فوق‌العادۀ شما در زندگی، افراد دیگر نیز از جهاتی، نقش دارند – مشتریان، همکاران یا اعضای تیم، رؤسا یا زیردستان و یا صرفاً خانواده و دوستان. پس روابط خود را با در نظر گرفتن موارد زیر بهتر کنید:

  • برای ارتباط‌سازی وسیع‌تر تلاشی آگاهانه داشته باشید – با داوطلب‌شدن به کار در انجمن‌ها که موجب ارتباط شما با افراد تأثیرگذار می‌شود یا حتی نوشتن نامه به افرادی که دوست دارید بهتر آن‌ها را بشناسید.
  • اصیل باشید – با هرکسی که ملاقات می‌کنید، با مهربانی، احترام و تواضع رفتار کنید. اینکه پیچ‌و‌خم‌های زندگی چه چیزهایی را در طی زمان رقم می‌زند، حیرت‌آور است. کمکی صرف در سبک‌ کردن بار افرادی که می‌بینید، توشه‌ای وسیع از نیک‌خواهی را ایجاد می‌کند که بعدها به خودتان برمی‌گردد.
  • قابل اطمینان باشید – افراد همواره دوست دارند برای کسانی کار کنند، که آنچه را می‌گویند، انجام دهند. اگر به فردی مصمم و پرتلاش معروف شوید، افراد اطرافتان از همراهی با شما لذت خواهند برد.

 «اگر بخواهید با عقاب‌ها پرواز کنید، نمی‌توانید به بودن با بوقلمون‌ها ادامه دهید.» – زیگ زیگلار

نوشته های مشابه

 «دیدگاهتان به زندگی، ارزیابی از خود و ارزشمندی‌تان، به میزان زیادی، از محیط اطرافتان تأثیر می‌گیرد. تمام حرفه شما را، محیط و شخصیت افرادی که هر روز با  آن‌ها در ارتباطید، دگرگون کرده و شکل می‌دهد.» – اوریسن سوت ماردن

   «هیچ موفقیتی در زندگی اجتماعی نمی‌تواند شکست در خانه را جبران کند.» – بنجامین دیزرایلی

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا