آموزش و سرگرمی

درباره جایگاه کنونی خود صادق باشید

نکات برگزیده مطلب
  • باارزش‌ترین سرمایه مالی شما توان کسب درآمدتان، توانایی شما در به‌کارگیری استعدادها و مهارت‌هایتان در بستر بازار است. توان کسب درآمد شما می‌تواند سرمایه‌ای ارجمند محسوب شود. در صورت ادامه به سرمایه‌گذاری و توسعه این توانمندی، قادر به ارزشمندتر کردن آن هستید. اگر شروع به نادیده گرفتن آن و هزینه‌‌کردن بر اساس آنچه در گذشته انجام داده بودید کنید، از ارزش آن کاسته می‌شود.

قبل از هدف‌گذاری، درباره اینکه از کجا شروع می‌کنید، کاملاً صادق باشید. به‌جای توقع جهشی بزرگ، موقعیت امروزتان را تعیین کرده و برای پیشرفت تدریجی شرایطتان از همان‌جا تلاش کنید.

تأکید شما باید به‌جای تغییر یک‌مرتبه‌ای چشمگیر، بر پیشرفت تدریجی و مداوم باشد. از همان‌جا که امروز هستید، شروع کنید و فعالیت‌ها، رابطه‌ها، مهارت‌ها و تمام جنبه‌های دیگر زندگی کاری و حرفه‌ای خود را ارتقا دهید.

به‌ویژه:

نوشته های مشابه
  • فهرستی از استعدادها و مهارت‌ها تهیه کنید- وضعیت کنونی نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید.
  • تفکر «مبتنی بر صفر[۱]» را امتحان کنید- یعنی از خودتان بپرسید: «آیا چیزی در زندگی من هست که اگر دانش اکنون را در گذشته داشتم، شروعش نمی‌کردم؟» اگر جواب بله بود، به دنبال راهی برای اتمام سریع آن فعالیت باشید.
  • به دنبال حوزه‌هایی که وضعیتشان تغییر کرده بگردید – و اینکه در کجا نیاز است در شیوه عملکردتان تغییرات مشابهی ایجاد کنید.
  • پنج تا هفت جنبه از نتایج کلیدی حرفه خود را تعیین کنید- و عملکردتان را در هریک از این جنبه‌ها بسنجید.

بیشتر مردم ضعفی محدودکننده دارند- نوعی کمبود مهارت که مانع عملکرد بهینه در سایر جنبه‌ها می‌شود. شما نیاز دارید که با خودتان رک و روراست بوده و ضعیف‌ترین جنبه‌های خودتان را به‌درستی تشخیص دهید. با صداقت در انجام این کار، می‌توانید برنامه‌ای برای بهبود این جنبه‌‌ها داشته باشید. این مسأله، همانطور که خود را اصلاح می‌کنید، می‌تواند تحولی شگرف در کسب‌و‌کار و موفقیت فردی شما داشته باشد.

«باارزش‌ترین سرمایه مالی شما توان کسب درآمدتان، توانایی شما در به‌کارگیری استعدادها و مهارت‌هایتان در بستر بازار است. توان کسب درآمد شما می‌تواند سرمایه‌ای ارجمند یا کم‌بها محسوب شود. در صورت ادامه به سرمایه‌گذاری و توسعه این توانمندی، قادر به ارزشمندتر کردن آن هستید. اگر شروع به نادیده گرفتن آن و هزینه‌‌کردن بر اساس آنچه در گذشته انجام داده بودید کنید، از ارزش آن کاسته می‌شود.» – برایان تریسی

«مشکل شما این است که میان جایی که اکنون هستید، با اهدافی که قصد رسیدن به آن‌ها را دارید، تفاوتی قائل نمی‌‌شوید.» – ارل ناتینگیل [۲]

«صرف زمان برای ارزیابی صادقانه از هر بخشی از موقعیت خود، پیش از روانه شدن به‌سوی هدفتان، باعث صرفه‌جویی در ماه‌ها و حتی سال‌ها در مسیرتان می‌شود. در موارد بسیاری، این کار مجبورتان خواهد کرد تا  اهدافتان را با تحلیل و دانشی برتر ارزیابی کنید. و وقتی که شروع می‌کنید، سرعت رسیدن به اهدافتان را به‌طور چشمگیری بهبود خواهد داد.» – برایان تریسی

[۱] zero based

[۲] Earl Nightingale

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا