آموزش و سرگرمی

از استعداد خلاقیت درونی خود استفاده کنید

نکات برگزیده مطلب
  • عادت آوردن افکار بر روی کاغذ را شروع کنید. انجام آن، مجبورتان می‌کند تا به جای مبهم ‌بودن، صریح باشید.

هرکسی توان آن را دارد که نابغه‌ای خلاق شود. یاد بگیرید که چگونه از ذخیره هوش خود، برای غلبه بر هر مانعی که بر سر راه دستیابی به اهدافتان است، استفاده کنید.

همۀ افراد، به استفاده از تنها بخش کوچکی از ظرفیت ذهنی خود، اعتراف می‌کنند – احتمالاً تنها ۱ تا ۲ درصد. اگر راه‌هایی برای دو برابر کردن میزان ظرفیت ذهنی مورد استفاده بیابید، اتفاق‌های فوق‌العاده‌ای می‌افتد. جهت امتحان و انجام آن:

  • عادت آوردن افکار بر روی کاغذ را شروع کنید. انجام آن، مجبورتان می‌کند تا به جای مبهم ‌بودن، صریح باشید.
  • مقداری بارش فکری را تجربه کنید – سؤالی را در بالای کاغذی خالی بنویسید و حداقل بیست پاسخ متفاوت به آن بدهید؛ سپس، به عقب برگردید و بر هر ایده‌ای که بهترین راه‌حل را برای مشکلتان ارائه می‌دهد، متمرکز شوید.
  • عادت کنید به علت‌های هر مشکلی که در حال حل آن هستید، توجه کنید. جایی در میان تحلیل‌هایتان، ممکن است راه‌حلی خوب کاملاً نمایان شود.
  • در بازه‌های زمانی منظم، از خود بپرسید که سه مورد از بهترین و بدترین اتفاقاتی که ممکن است در ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو رخ دهند، کدام‌اند. به‌طور منظم، جواب‌های خود را یادداشت کرده و برنامه‌هایی احتمالی ایجاد کنید. هرچه گزینه‌های بیشتری داشته باشید، نسبت به آینده اطمینان خاطر بالاتری خواهید داشت.

«همواره به‌دنبال راه‌هایی باشید تا از خلاقیت خود، برای انجام سریع‌تر، ارزان‌تر یا ساده‌تر کارها، در راستای افزودن ارزش استفاده کنید. همان‌طور که واژۀ شایسته ‌بودن «deserve» از ریشۀ لاتین دی «de» و  سروز «servus» به معنای از خدمت «from service» گرفته شده است، همواره باید به‌‌دنبال راه‌هایی باشید تا شایستگی پاداش‌های بزرگ‌تر را در نتیجۀ ارائۀ خدماتی بهتر به مشتری داشته باشید.»  – برایان تریسی

نوشته های مشابه
منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا