سبک زندگی و خانواده

خانه‌داری با فلفل سیاه

داخل ماشین لباسشویی، فلفل سیاه بریزید

برای برخی افراد، خانه‌داری موضوعی است که چالش‌های مختلفی را با خود به همراه دارد. چالش‌هایی که گاهی برای برطرف‌کردن آن‌ها باید هزینه‌های زیادی پرداخت شود. به همین دلیل در ادامه راهکارهایی را با شما در میان می‌گذاریم که می‌توانید چالش‌های مختلف خانه‌داری را به‌راحتی و با کمترین هزینه رفع کنید.

داخل ماشین لباسشویی، فلفل سیاه بریزید

یکی از این چالش‌های خانه‌داری، مربوط به شستشوی لباس‌هاست. اگر همه لباس‌ها را با هم در ماشین لباسشویی بریزید، بعضی لباس‌ها تغییر رنگ می‌دهند که این بسیار عذاب‌آور است. اگر هم‌ لباس‌ها را بر اساس رنگ تیره و روشن تفکیک کنید، زمان زیادی از شما هدر می‌رود. پس چه باید کرد؟

برای این مشکل می‌توانید از فلفل سیاه استفاده کنید. قبل از ریختن لباس‌ها در ماشین لباسشویی، مقداری فلفل سیاه داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. در این صورت با خیال راحت می‌توانید همه لباس‌ها را در یک نوبت داخل ماشین بیندازید، بدون اینکه نگران تغییر رنگ لباس‌ها باشید.

با اثرات باقی­مانده صابون و مایع شوینده روی لباس چه باید کرد؟

همه ما در زمان شستشوی لباس‌ها از مواد شوینده استفاده می‌کنیم. اما مواد شوینده در کنار این‌که موجب پاکیزگی لباس‌ها می‌شوند، لکه‌هایی بر روی لباس به جا می‌گذارند. در برخی مواقع، لباس مشکی به‌وسیله مواد شوینده تغییر رنگ می‌دهد و به رنگ خاکستری تیره تبدیل می‌شود. در برخی موارد هم پرده یا روتختی با یک بار شستشو، حالت کهنگی به خود می‌گیرد. علت اصلی همه این اتفاقات استفاده از برخی مواد شوینده است.

برای این‌که لباس‌ها بیش از این آسیب نبینند بهتر است از فلفل سیاه استفاده کنید. یک قاشق‌ چای‌خوری فلفل سیاه را با مواد شوینده ترکیب کنید. در این صورت دیگر لباس‌ها تغییر رنگ نمی‌دهند. البته به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از فلفل سیاه، درجه دمای آب کم باشد. در این صورت معجزه فلفل سیاه را متوجه می‌شوید.

چه کنیم که ماشین لباسشویی طول عمر بیشتری داشته باشد؟

یکی از مسائلی که طول عمر ماشین لباسشویی را کم می‌کند، گرفتگی مسیرهای آبرسانی آن است. برای رفع این مشکل، ماهی یک بار، دو عدد قرص ماشین ظرف‌شویی در ماشین لباسشویی قرار دهید. درجه دمای آب لباسشویی را روی ۹۰ درجه تنظیم کنید و بدون این‌که لباسی داخل ماشین لباسشویی بیندازید، بگذارید کار کند. این روش طول عمر ماشین لباسشویی را افزایش می‌دهد.

منبع
and-more.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا