کسب و کار و اقتصاد

حضور در نمایشگاه‌‌های تجاری – یکی از کانال‌های جذب

نکات برگزیده مطلب
  • مانند هر کانال جذب دیگر، استفاده از یک نمایشگاه تجاری به ملاحظات مالی شما بستگی دارد. شما باید نمایشگاه تجاری را مطابق با بودجۀ خود عملیاتی کنید. آماده‌سازی یک راز اصلی موفقیت در نمایشگاه‌‌های تجاری است.

نمایشگاه‌‌های تجاری فرصتی مناسب برای تعامل با مشتریان، شرکا و مطبوعات هستند. حضور در نمایشگاه‌های تجاری مناسب، و البته در زمان مناسب، می‌‌تواند سبب افزایش سریع جذب شما شود.
حالت ایده‌‌آلش آن است که در نمایشگاه‌های نوبت قبل سر بزنید و چیدمان آن‌ها را ببینید. می‌‌توانید با کسانی که محصولات خود را ارائه می‌‌کنند، صحبت کنید تا بفهمید که چه کسانی به نمایشگاه مراجعه می‌کنند. با داشتن این اطلاعات، می‌‌توانید اهداف جذب واقعی را برای نمایشگاه بعدی تعیین کنید.
برای حضور در یک نمایشگاه تجاری به یک راهبرد ورودی و خروجی برای غرفۀ خود نیاز دارید:

  • راهبرد ورودی – ساختار غرفۀ خود را بر مبنای اهدافتان می‌چینید – مشتریان اصلی را پیدا می‌کنید، پوشش‌دهی مطبوعات را دریافت می‌کنید و روابط قابل توجهی را برقرار می‌سازید. می‌‌توانید کارهایی را برای جذب نظر مردم و اطلاع رسانی انجام دهید – هدایا، تبلیغات و …
  • راهبرد خروجی – اینکه دریابید بعد از نمایشگاه تجاری باید چه کاری انجام دهید؛ مثل دعوت افراد به صرف غذا یا ایجاد زمینه‌‌های اجتماعی که در آن‌ها می‌‌توانید خود را به عوامل یک صنعت کلیدی در فضاهای غیر رسمی نشان دهید. می‌‌توانید یک جشن برگزار کنید و از همۀ افراد مرتبط بخواهید تا در آن شرکت کنند.

مانند هر کانال جذب دیگر، استفاده از یک نمایشگاه تجاری به ملاحظات مالی شما بستگی دارد. شما باید نمایشگاه تجاری را مطابق با بودجۀ خود عملیاتی کنید. آماده‌سازی یک راز اصلی موفقیت در نمایشگاه‌‌های تجاری است.
«این یکی از معدود مواقعی در طول سال است که در آن تمام فعالین صنعت شما در یک مکان حضور می‌یابند؛ شما باید در بهترین حالت خود باشید. آمادگی شما برای یک نمایشگاه تجاری تعیین می‌کند که چقدر موفق خواهید بود.» – گابریل وینبرگ و جاستین مارس

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا