سبک زندگی و خانواده

تصمیم بگیرید

تصمیم بگیرید که واقعاً چه کاری را می‌خواهید انجام دهید

نکات برگزیده مطلب
  • هنگامی که شما به وضوح بدانید از زندگی چه می‌خواهید، آن‌گاه بیشتر اوقات به اهدافتان فکر می‌کنید. این کار باارزش است چرا که هرچه بیشتر به اهدافتان فکر کنید، آن اهداف در زندگیِ شما سریع‌تر به‌وقوع می‌پیوندند. همه‌چیز از شفاف بودنِ اهداف و تمرکزِ تلاش‌ها جریان می‌یابد.

برای اینکه احتمال دستیابی به اهدافتان را افزایش دهید، واضح و مشخص باشید. تصمیم بگیرید چه کاری را حقیقتاً و به بهای کنار گذاشتن دیگر گزینه‌ها می‌خواهید انجام دهید و برای رسیدن به آن هدف کار کنید.

یکی از مهم‌ترین پرسش‌ها در هدف‌گذاری این است: «می‌دانم که برای انجام همۀ کارها وقت ندارم، حقیقتاً می‌خواهم در زندگی‌ام چه چیز را به دست آورم؟» برای این که به این پرسش پاسخی کامل‌تر بدهید، باید به سؤالات تکمیلی زیر پاسخ دهید:

  • اگر امروز بفهمم که تنها شش ماه دیگر زنده‌ام، وقتم را صرفِ انجام چه کاری خواهم کرد؟
  • اگر امروز در قرعه‌کشی یک میلیون دلار (بدون مالیات) برنده شوم، چه تغییری در زندگی‌ام ایجاد خواهم کرد؟
  • انجام چه کاری همیشه لازم بوده است، اما من حتی از تلاش برای انجام آن هم هراسان بوده‌ام؟
  • من ار انجام چه کاری بیشترین لذت را می‌برم؟
  • پس از آن‌که مُردم، می‌خواهم چه میراثی از خود به جای بگذارم؟
  • سه مورد از مهم‌ترین اهدافِ من در کسب‌وکار یا در حرفه‌ام -درست همین الان- چه هستند؟ سه مورد از مهم‌ترین اهدافِ مالی، اهدافِ خانوادگی و اهدافِ مربوط به سلامتِ من چه هستند؟
  • الان، بزرگ‌ترین سه نگرانی‌ من در زندگی چه هستند و راه‌حل ایده‌آل برای هرکدام از این نگرانی‌ها چه خواهد بود؟

هنگامی که شما به وضوح بدانید از زندگی چه می‌خواهید، آن‌گاه بیشتر اوقات به اهدافتان فکر می‌کنید. این کار باارزش است چرا که هرچه بیشتر به اهدافتان فکر کنید، آن اهداف در زندگیِ شما سریع‌تر به‌وقوع می‌پیوندند. همه‌چیز از شفاف بودنِ اهداف و تمرکزِ تلاش‌ها جریان می‌یابد.

نوشته های مشابه

«شما از یک «کلیگویی سرگردان» به سوی «یک تشخیص معنادار» حرکت خواهید کرد.» – زیگ زیگلار

«آیا کاخ خود را در هوا بنا میکنید؟ خوب است! این همان جایی است که باید بنا شود. حالا بیایید کار کنید و فونداسیون آن را در زیرش بنا کنید.» – هنری دیوید ثورو

«واژۀ مورد علاقۀ من در هدف‌گذاری و به‌طور کلی در موفقیت، «شفافیت» است. رابطۀ مستقیمی میان میزان شفافیت شما، در مورد این که چه کسی هستید و چه می خواهید، با هرآنچه به واقع در زندگی انجام می دهید، وجود دارد.» – برایان تریسی

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا