آموزش و سرگرمی

تا زمانی که موفق شوید، ادامه دهید

نکات برگزیده مطلب
  • تمام دست‌آوردهای بزرگ تاریخ را انسان‌هایی ارائه کرده‌اند که مجبور به پایداری در مواجه با ترس‌هایشان بوده‌اند. در حقیقت، پایداری، همان خصوصیتی است که شکست را از موفقیت متمایز می‌کند.

توانایی شما در ادامۀ راه، تا زمان موفقیت، ضروری است. بیشتر از هر کس دیگری ادامه دهید و بیشتر از هر کس دیگری بدست آورید. از قبل، تصمیم بگیرید که هیچ‌گاه تسلیم نخواهید شد.

پایداری، یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌های شما در زندگی است. پایداری، چیزی بیشتر از باور به خود در عمل نیست. اگر شجاعت ادامه‌دادن را، حتی در مواجهه با شکست‌ها و ناکامی‌های گهگاهی داشته باشید، به معنای واقعی کلمه، هیچ چیزی وجود نخواهد داشت که شما قادر به انجامش نباشید.

احساس ترس، هر زمان که کاری تازه انجام می‌دهید، طبیعی است. بنابراین، از پدیدارشدن ترس‌ها، نگران نباشید؛ درعوض، آن‌ها را هوشمندانه تحلیل کنید:

نوشته های مشابه
  • تکه‌ای کاغذ بردارید و بنویسید: «از چه چیزی می‌ترسم؟»
  • فهرستی از تمام ترس‌هایی که ممکن است روی رفتارتان تأثیر بگذارند، تهیه کنید.
  • یک ترس را که به‌نظر برجسته‌تر از بقیه است، انتخاب کنید.
  • واکاوی کنید که چطور آن ترس به شما کمک می‌کند و یا عقب نگه‌تان می‌دارد.
  • به این فکر کنید که رفع آن ترس، چه سودی دارد.
  • شروع به آموختن چیزهایی کنید که برای خنثی‌سازی آن ترس مورد نیاز است.

تمام دست‌آوردهای بزرگ تاریخ را انسان‌هایی ارائه کرده‌اند که مجبور به پایداری در مواجه با ترس‌هایشان بوده‌اند. در حقیقت، پایداری، همان خصوصیتی است که شکست را از موفقیت متمایز می‌کند. اگر ارادۀ استقامت کردن را داشته باشید، هیچ چیز غیرممکن نخواهد بود. در تعقیب اهدافتان، پایداری، بزرگ‌ترین دارایی شما است.

«با قدرت ادامه دهید. هیچ چیز در این جهان، جای پایداری را نمی‌گیرد. استعداد نخواهد بود؛ انسان‌های ناموفقی که با استعداد هستند، فراوان‌اند. نبوغ نخواهد بود؛ نبوغ بی‌ثمر، کمابیش یک ضرب‌المثل است. تحصیلات به تنهایی نخواهد بود؛ دنیا پر است از بی‌خانمان‌های تحصیل‌کرده. پایداری و اراده به تنهایی همه‌فن‌حریف‌اند.» – کالوین کولیج [۱]

«موضوع این نیست که زمین بخورید. این است که دوباره بلند شوید.» – وینس لومباردی [۲]

«فکر نمی‌کنم هیچ خصوصیت حیاتی‌تری از خصوصیت پایداری برای هر نوعی از موفقیت وجود داشته باشد. پایداری بر هر چیزی، حتی بر طبیعت، چیره می‌شود.» – جان راکفلر [۳]

[۱] Calvin Coolidge

[۲] Vince Lombardi

[۳] John D. Rockefeller

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا