آموزش و سرگرمی

بهینه‌سازی جستجو

اطمینان از دیده شدن در نتایج جستجو

نکات برگزیده مطلب
  • به عنوان یک قانون تجربی کلی، اکثر شرکت‌‌های نوپا بر مجموعه‌‌ای از کلیدواژه‌‌های دم دراز برای شروع استفاده کرده و سپس به رویکرد سر پهن روی می‌‌آورند. در هر دو رویکرد به محتوای با کیفیت و لینک‌های متعددی نیاز است.

بهینه‌سازی موتور جستجو یا SEO فرآیند کسب رتبه‌ بالا برای سایت در موتورهای جستجو است. در عمل، بیشتر افراد فقط روی ۱۰ نتیجۀ اول کلیک می‌‌کنند؛ بنابراین، هرچه رتبۀ سایت شما بالاتر باشد، بهتر است.
تاکتیک‌‌های SEO بر دو نوع‌اند:

تاکتیک‌‌های SEO
تاکتیک‌‌های SEO
  • اگر به‌دنبال قسمت اول منحنی تقاضا (سر پهن) باشید، سعی ‌‌کنید از کلیدواژه‌‌های کوتاه و واضح استفاده کنید. سپس محتوای با کیفیت و پیوندهای متعدد را در مطالب آنلاین خود جاسازی ‌کنید تا رتبه بالایی کسب نمایید.
  • گزینۀ دیگر استفاده از رویکرد دم دراز است. در اینجا شما از کلیدواژه‌‌های بلند و خاصی استفاده می‌‌کنید که جستجوهای کمتری را برایتان به همراه دارند، اما بیش از ۷۰ درصد جستجوهای شما را شامل می‌‌شوند.

به عنوان یک قانون تجربی کلی، اکثر شرکت‌‌های نوپا بر مجموعه‌‌ای از کلیدواژه‌‌های دم دراز برای شروع استفاده کرده و سپس به رویکرد سر پهن روی می‌‌آورند. در هر دو رویکرد به محتوای با کیفیت و لینک‌های متعددی نیاز است. اگر محتوای جالبی را تولید می‌‌کنید، بهینه‌سازی جستجو روشی عالی است تا مشتریانتان بتوانند شما را پیدا کنند.

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا