آموزش و سرگرمی

با برنامه عمل کنید

نکات برگزیده مطلب
  • برای دستاورد بیشتر در زندگی، مهارت‌ها و شایستگی‌های خود را در برنامه‌ریزی پرورش دهید. برنامه‌های خود را با جزییات یادداشت کنید. برنامه‌های کنونی شما هیچ‌گاه در زندگی واقعی، مطابق پیش‌بینی رخ نخواهند داد، اما روند توسعه و تهیه آن برنامه، بسیار مفید و باارزش خواهد بود. تا زمانی که برنامه‌ای نوشته شده نداشته باشید، اهدافتان تنها آرزوهایی بیش نیستند.

یک فرد معمولی با برنامه، همواره از یک نابغه بدون برنامه بهتر عمل می‌کند. اگر در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌هایتان خوب باشید، حتی به اهدافی بزرگ و پیچیده هم دست می‌یابید.

تمامی انسان‌های بسیار موفق بر اساس برنامه‌های مکتوب کار می‌کنند. فرآیند آماده‌سازی یک برنامه مکتوب:

  • شما را مجبور به سازمان‌دهی افکار و اولویت‌بندی می‌کند.
  • از شما می‌خواهد که معنای موفقیت را مشخص کنید.
  • شما را قادر می‌سازد تا موانع و سختی‌ها را از پیش شناسایی کنید.
  • نقاط ضعف را روشن می‌سازد تا بتوان آن‌ها را بهتر کرد.
  • به شما کمک می‌کند تا مزایای کلیدی خود را بشناسید.
  • شما را قادر می‌سازد تا اهداف خود را به‌طور مختصر برای دیگران توضیح دهید.
  • اولویت‌ها و سلسله‌مراتب ضروری را معلوم می‌کند.
  • شما را قادر می‌سازد تا منابع خود را در جایی که به بهترین شکل عمل می‌کنند، متمرکز کنید.

به بیانی ساده، برای دستاورد بیشتر در زندگی، مهارت‌ها و شایستگی‌های خود را در برنامه‌ریزی پرورش دهید. برنامه‌های خود را با جزییات یادداشت کنید. برنامه‌های کنونی شما هیچ‌گاه در زندگی واقعی، مطابق پیش‌بینی رخ نخواهند داد، اما روند توسعه و تهیه آن برنامه، بسیار مفید و باارزش خواهد بود. تا زمانی که برنامه‌ای نوشته شده نداشته باشید، اهدافتان تنها آرزوهایی بیش نیستند.

«توانایی شما در هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی جهت دستیابی به آن، کلید اساسی موفقیت است. هیچ مهارت دیگری به شما در شکوفاسازی نیروی بالقوه‌تان ‌برای رسیدن به هرچه که قدرت دستیابی بدان را دارید، کمک بیشتری نخواهد کرد. توانایی تصمیم‌گیری‌تان درباره اینکه دقیقاً چه می‌خواهید، نوشتن آن، برنامه‌ریزی، و سپس اجرای آن برنامه ، کلید رسیدن به کارایی فردی و پیشرفت فراوان است. این‌ها مهارت‌هایی یادگرفتنی هستند که می‌توانید در آن‌ها ماهر شوید. در زمان بسیار ناچیزی، می‌توانید زندگی یا کسب‌وکارتان را دگرگون کنید، میزان فروشتان را دو برابر کنید، به اهدافتان دست یابید و توان حقیقی خود را شکوفا کنید.» – برایان تریسی

«به‌ خاطر داشته باشید که برنامه‌ریزی یک مهارت است؛ و به همین خاطر، کاملاً قابل یادگیری است. توانایی شما در تفکر، سازمان‌دهی و آغاز فعالیت در راستای هدفتان، در نهایت شما را در میان ده درصد برتر حوزه کاری‌تان قرار می‌دهد.» – برایان تریسی

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا