سبک زندگی و خانواده

با ارزش‌های خود صادق باشید

نکات برگزیده مطلب
  • ارزش‌هایتان را شناسایی کرده و روشن سازید. کنش‌های خود را در راستایِ آن ارزش‌ها تنظیم کنید. نگذارید اشتباهات گذشته، آیندۀ شما را رقم بزنند. به شیوه‌ای رفتار کنید که بی‌هیچ کجروی‌ای، استوار بر ارزش‌های شما باشد. به گونه‌ای دربارۀ ارزش‌هایتان بیندیشید که گویی آن‌ها با کار و حرفۀ شما، خانوادۀ شما، موفقیتِ مالیِ شما و حتی با سلامتی شما پیوند خورده‌اند.

موفقیت تنها هنگامی به شما احساس خوبی خواهد داد که هم‌راستا با درونی‌ترین ارزش‌ها و تعهدات شما باشد. زمانی را بگذارید برای اندیشیدن دربارۀ این‌که ارزش‌هایِ شخصی شما چه هستند و هرگز از آن‌ها منحرف نشوید. ارزش‌ها در مرکزی‌ترین هستۀ شخصیت شما جای دارند. آن‌ها اهمیت بسیاری در زندگی دارند؛ چرا که:

  • ارزش‌های شخصی شما، باورهایتان را تعیین می‌کنند.
  • باورهایِ شما، انتظاراتِ شما را تعیین می‌کنند.
  • انتظاراتِ شما، نگرشِ شما نسیت به دیگران را تعیین می‌کنند.
  • در نهایت، نگرشِ شما همواره در کنش‌هایِ شما بازتاب خواهد یافت.

بنابراین، ارزش‌هایتان را شناسایی کرده و روشن سازید. کنش‌های خود را در راستایِ آن ارزش‌ها تنظیم کنید. نگذارید اشتباهات گذشته، آیندۀ شما را رقم بزنند. به شیوه‌ای رفتار کنید که بی‌هیچ کجروی‌ای، استوار بر ارزش‌های شما باشد. به گونه‌ای دربارۀ ارزش‌هایتان بیندیشید که گویی آن‌ها با کار و حرفۀ شما، خانوادۀ شما، موفقیتِ مالیِ شما و حتی با سلامتی شما پیوند خورده‌اند. اررزش‌هایتان را بنویسید و ثبت کنید، آن‌گاه می‌توانید تنظیم اهدافی روشن و مشخص برای زندگی بر اساس آن ارزش‌ها را آغاز کنید.

هرچه زندگیِ شما با ارزش‌های حقیقیِ‌تان بیشتر هم‌راستا باشد، برای هر آنچه انجام می‌دهید، احترام بیشتری احساس خواهید کرد. شما به آنچه انجام می‌دهید، افتخار خواهید کرد. ارزش‌هایِ شما بر هر حوزه‌ای از زندگی‌تان تأثیر خواهند گذاشتِ حرفه، روابط خانوادگی، موفقیت مالی و سلامتیِ شما. آن‌گاه که شما هماهنگ با ارزش‌هایتان زندگی کنید، شما درستی و خوشنامی خواهید داشت.

«همین‌طور که تلاش می‌کنید از نردبانِ موفقیت بالا روید، مطمئن شوید که این نردبان به ساختمان درستی تکیه داده شده است.» – استفان کاوی

«به من بگویید چه چیزی به یک شخص بیشترین احساس اهمیت را می‌دهد، تا من به شما کلِ فلسفۀ زندگی او را بگویم.» – دیل کارنگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا