سبک زندگی و خانواده

باورهای مثبت داشته باشید

نکات برگزیده مطلب
  • خوشبختانه، باورهای یک فرد اکتسابی هستند نه اینکه در زمان تولد تعیین شده باشند. این بدان معناست که شما می‌توانید باورهایی که کمکی به شما نمی‌کنند را، به‌سادگی، با یادگیری اینکه در مورد خود به‌گونه‌ای متفاوت فکر کنید، تغییر و ارتقاء دهید.

باورهای شما تأثیر زیادی بر احساسات و دستاوردهای شما دارند. ارزیابی کنید که به چه چیزهایی باور دارید و مطمئن شوید که باورهای شما مثبت و سازگار با آنچه می‌خواهید انجام بدهید، هستند. برای آنکه زندگی‌تان را تغییر دهید و بهتر کنید، باید اندیشه خود را ارتقاء دهید. هرآنچه شما اصالتاً در درون خود بدان باور داشته باشید، نهایتاً در شرایط بیرونی شما بازتاب خواهد یافت. خودباوری‌تان را بهبود بخشید، آن‌گاه به‌طور خودکار قابلیت‌های شما تقویت خواهند شد. این امر جوهرۀ رشد فردی است.

خوشبختانه، باورهای یک فرد اکتسابی هستند نه اینکه در زمان تولد تعیین شده باشند. این بدان معناست که شما می‌توانید باورهایی که کمکی به شما نمی‌کنند را، به‌سادگی، با یادگیری اینکه در مورد خود به‌گونه‌ای متفاوت فکر کنید، تغییر و ارتقاء دهید. به مثلاً اگر شما خود را اینگونه ببینید که در عرصه‌های کلیدیِ زندگی‌تان، شایسته‌تر و تواناتر هستید، خود را در موقعیتی قرار می‌دهید که بیشتر به دست آورید و بیشتر کار انجام دهید.

بنابراین، باورهای خود را به‌دقت و آگاهانه برگزینید. برخی جمله‌های پیشنهادیِ مناسب برای اینکه به خود بگویید، اینها هستند:

نوشته های مشابه
  • سرنوشت من این است که موفقیتی بزرگ در زندگی به دست آورم.
  • من در هر موقعیتی به دنبال نکته‌ای مثبت هستم.
  • من به‌درستی در مسیری هستم که پایه‌های موفقیتی بزرگ در آینده را بنا کنم.

همین که شما فرمولِ ذهنیِ موفقیت خود را ایجاد کنید، پیش از آنکه زمان زیادی بگذرد، شرایط خارجیِ اطرافِ شما، در محور همان نقطۀ تمرکز، خود را جهت می‌دهند.

«بزرگ‌ترین انقلاب نسل من کشف این نکته بود که افراد با تغییر نگرشِ درونیِ ذهنشان می‌توانند جنبه‌های بیرونیِ زندگی‌شان را تغییر دهند.» – دکتر ویلیام جیمز، دانشگاه هاروارد (۱۹۰۵)

«ذهن در مورد هرچه قانع شود و بدان باور کند، به آن دست خواهد یافت.» – ناپلئون هیل

«شغل اصلی شما در زندگی این است که فرمولی ذهنی برای خودتان بیافرینید که در دنیای خارج می‌خواهید چه چیزی را بفهمید و از چه چیز لذت ببرید.» – امت فاکس

منبع
برایان تریسی - هدف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا