آموزش و سرگرمی

بازاریابی موتور جستجو

در نتایج جستجو دیده شوید

نکات برگزیده مطلب
  • بازاریابی موتور جستجو، برای شرکت‌‌هایی که می‌‌خواهند به‌طور مستقیم به مشتری هدف خود بفروشند، بسیار مؤثر است. شما افرادی را جذب می‌‌کنید که به‌دنبال راهکار هستند.

شرکت‌ها روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار صرف تبلیغات در پلتفرم AdWords گوگل می‌‌کنند. چرا؟ زیرا این کار ‌‌مؤثر است. شما می‌‌توانید با استفاده از تبلیغات کلیکی (PPC) با کلیدواژه‌‌های به کار رفته در جستجوهای آنلاین مرتبط شوید.
پارامترهای کلیدی PPC عبارتند از:

  • نرخ کلیک – درصد کلیک شده از تعداد نشان داده شده.
  • هزینۀ هر کلیک – نشان می‌‌دهد برای هر کلیک از تبلیغتان باید چه مبلغی پرداخت کنید.
  • هزینۀ کسب مشتری – میزان پرداختی شما برای یک مشتری جدید.

نکتۀ خوب بازاریابی موتور جستجو آن است که می‌‌توانید از آن برای آزمایش موقعیت‌ محصول، ویژگی‌‌ها و پیام‌رسانی استفاده کنید؛ حتی، قبل از اینکه محصول خود را به‌طور کامل بسازید. اگر با نتایج جستجو به موفقیت خوبی در بازار برسید، قطعاً می‌تواند شاخص خوبی از موفقیت آتی شما باشد.
داشتن انتظارات واقعی از بازاریابی موتور جستجو مفید است. اولین تبلیغ شما، زمانی که کلمات کلیدی، صفحات فرود، عناصر محصول و غیره را آزمایش می‌کنید، بعید است که سودآور باشد. اگر کمپین تبلیغاتی شما به نقطۀ سربه‌سر نزدیک شود، نشان‌دهندۀ معتبر بودن بازاریابی موتور جستجو و ارزشمند بودن استفاده از آن است. این اجزا را بر حسب سوددهی آزمایش کنید.
«ما به همه پیشنهاد می‌‌کنیم که آزمایش‌‌های بازاریابی موتور جستجو را اجرا کنند؛ زیرا، این روش ساده و ارزان‌قیمت بوده و به شما بینش‌‌ خوبی دربارۀ کسب‌وکارتان ارائه می‌‌دهد.» – گابریل وینبرگ و جاستین مارس
«بازاریابی موتور جستجو، برای شرکت‌‌هایی که می‌‌خواهند به‌طور مستقیم به مشتری هدف خود بفروشند، بسیار مؤثر است. شما افرادی را جذب می‌‌کنید که به‌دنبال راهکار هستند. مقیاس موتورهای جستجو به حدی گسترده است که این کانال می‌تواند برای هر مرحله‌ای از محصول تأثیرگذار باشد.» – گابریل وینبرگ و جاستین مارس

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا