کسب و کار و اقتصاد

ایجاد روابط راهبردی مفید برای توسعه کسب‌وکار

نکات برگزیده مطلب
  • هیچ دلیلی وجود ندارد که بگوییم هیچ شرکتی نباید 50 یا 100 شریک بالقوه برای توسعۀ کسب‌وکار خود داشته باشد.

توسعۀ کسب‌وکار به این معنی است که شما با شخص دیگری شریک می‌شوید و سپس برای دستیابی به مشتریان، به روش‌هایی که به نفع هر دو طرف است، با یکدیگر همکاری می‌کنید.

شراکت در توسعۀ کسب‌وکار به روش‌‌های مختلفی سازما‌ن‌دهی می‌‌شود:

  • شراکت‌‌ استاندارد – وقتی شما و یک شرکت دیگر برای کار در کنار هم به توافق می‌‌رسید تا محصولات خاص خود را به فروش برسانید.
  • سرمایه‌گذاری مشترک – وقتی با شرکای خود برای ایجاد محصولات کاملاً جدید کار می‌کنید.
  • ارائۀ مجوز – که در آن یک شرکت نوپا از پایگاه مشتریان یک شرکت دیگر استفاده کرده و به آن‌ها حق امتیازی برای تمام فروش‌ها پرداخت می‌کند.
  • معاملات توزیع – برای فروش محصول شخص دیگر به توافق می‌‌رسید یا برعکس.
  • شراکت‌‌ تأمین – شما دسترسی جامع یا محدود به تأمین محصولات خاص دارید.

ابتکارات توسعۀ کسب‌وکار می‌‌تواند جذب خوبی را برای یک شرکت نوپا به وجود آورد. تا زمانی که شریک مناسبی پیدا کنید و یا با متفکران پیشرو هم‌جهت شوید، معاملات و اتحادهای این‌چنینی می‌‌تواند مزایای قابل توجهی را به همراه داشته باشد.
با این حال، واقعیت آشکار این است که بسیاری از معاملات توسعۀ کسب‌وکار، علی‌رغم تلاش همه افراد، با شکست مواجه می شوند. رویکرد هوشمندانه، ایجاد جریانی از معاملات بالقوه به جای یک ابتکار یک‌بار مصرف است. با انواع شرکای بالقوه خود تماس بگیرید و چند آزمایش ارزان انجام دهید و ببینید چه چیزی به‌دست می‌آید.
«هیچ دلیلی وجود ندارد که بگوییم هیچ شرکتی نباید ۵۰ یا ۱۰۰ شریک بالقوه برای توسعۀ کسب‌وکار خود داشته باشد و به‌صورت فعال با تلفن‌‌ها، صندوق‌‌های ورودی و جست‌وجو برای انجام معاملات تلاش کند.» – چارلی اودانل، بروکلین بریج ونچرز

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا