کسب و کار و اقتصاد

ایجاد آگاهی از طریق پست‌‌های وبلاگ

نکات برگزیده مطلب
  • وقتی Dropbox به تازگی معرفی شده بود، یک کلیپ ویدئویی را در Hacker News ارسال کرد که باعث شد بیش از 10000 نفر در آن ثبت نام کنند. این کار برای رواج Dropbox در Digg کافی بود که به نوبۀ خود موج دیگری از ثبت‌نام‌‌های جدید را به همراه داشت. این یک روش عالی برای ایجاد جذب است.

پست کردن مطالب در وبلاگ‌‌های سایر افراد یک روش عالی برای شروع جذب است. تنها مسئله عدم قابلیت افزایش مقیاس است. عموماً یک حد بالا در برخی از وبلاگ‌‌ها وجود دارد. این یک روش خوب برای شروع کار و ایجاد اولین موج مشتریان است.
وبلاگ‌‌های مرتبط را می‌توانید از طریق ابزارهای زیر پیدا کنید:

  • YouTube
  • Delicious
  • StumbleUpon
  • Twitter
  • Google Alerts
  • همۀ موتورهای جست‌وجوی اصلی

معمولاً منطقی است که از کوچک شروع کنید. آزمایش‌‌هایی را روی وبلاگ‌‌های کوچک اجرا کرده و بهترین پاسخ مخاطبین به پیشنهاد خود را بررسی کنید. زمانی که پیام‌‌هایتان را روی این وبلاگ‌‌های کوچک تنظیم کردید، می‌‌توانید وبلاگ‌‌های بزرگ‌تر را با چند میلیون دنباله‌رو هدف قرار دهید.
یک روش عالی، برای استفاده از وبلاگ‌‌های دیگران و ایجاد مومنتوم خاص، نگاه به فرصت‌‌های حمایت مالی وبلاگ‌‌های کوچک است. وبلاگ‌‌های شخصی اغلب چیز زیادی نمی‌خواهند و این می‌تواند ‌‌مؤثر باشد. اگر به وبلاگ‌نویسان تأثیرگذار نیز در ازای انتشار خبر، دسترسی زودهنگام به نسخه‌های آینده خود را پیشنهاد دهید، می‌تواند برایشان جذاب باشد.
روش دیگر برای استفاده از وبلاگ‌‌های دیگران، استفاده از جوامع اشتراک لینک در اینترنت است. وقتی Dropbox به تازگی معرفی شده بود، یک کلیپ ویدئویی را در Hacker News ارسال کرد که باعث شد بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در آن ثبت نام کنند. این کار برای رواج Dropbox در Digg کافی بود که به نوبۀ خود موج دیگری از ثبت‌نام‌‌های جدید را به همراه داشت. این یک روش عالی برای ایجاد جذب است. اشتراک‌گذاری لینک، در صورتی که به درستی انجام شود، می‌‌تواند سبب ایجاد آوازه، بازخورد و ترافیک مناسب شود.

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا