آموزش و سرگرمی

انگیزه‌بخشی برای تغییر

روش صحیح گوش دادن، چگونه به افراد انگیزۀ تغییر می­‌دهد؟

نکات برگزیده مطلب
  • گوش دادن صحیح شامل پرسیدن و جواب دادن است. این مستلزم آن است که به جای قضاوت موقعیت آنها و یا نمایش خود، بیشتر به علایق آن‌ها توجه کنید. از درگیر شدن در ذهنیت فرا انسانی برای درست کردن همه چیز بپرهیزید. درمورد مشکلات فردی، ابراز همدردی برای انسان‌ها  اهمیت زیادی دارد.

«به ندرت افرادی پیدا می‌شوند که آنچه را نمی‌خواهند، بشنوند» – دیک کاوت

اگر در برابر چیزی دچار تزلزل نشویم، باعث می‌شود که باورمان قدرتمندتر شود. این نکته مخصوصاً در جوامع مخالف با واکسن نمود دارد. هیچ میزان از داده‌های علمی «درست» نمی‌تواند آن‌ها را در مورد امنیت واکسن‌ها متقاعد کند. این سبب قدرتمندتر شدن باور آن‌ها می‌شود و در نهایت مخالفت آن‌ها با واکسن بیشتر خواهد شد.

گرنت از این شباهت برای نشان دادن یک جنبۀ دیگر هنر متقاعدسازی استفاده می‌کند. واکسن‌ها سیستم ایمنی بدن ما را در برابر یک ویروس تقویت می‌کنند، با این فرض که هیچ اثر جانبی نداشته باشند. به طور مشابه، هنر مقاومت، سیستم ایمنی روانی ما را تقویت خواهد کرد. بنا بر نظر گرنت، تکذیب یک دیدگاه، آنتی‌بادی‌هایی را در برابر تلاش‌های موثر آینده تولید می‌کند. این باعث می‌شود که دربارۀ عقاید خود مطمئن‌تر شویم و کنجکاوی کمتری دربارۀ سایر دیدگاه‌ها داشته باشیم.

نوشته های مشابه

پس داروی این مقاومت سخت چیست؟ انگیزه‌بخشی!

ما به‌ندرت به دیگران انگیزه می‌دهیم که دیدگاهشان را تغییر دهند. کمک به آن‌ها در یافتن انگیزۀ تغییر، بسیار متقاعدکننده‌تر خواهد بود. مصاحبۀ انگیزشی با نگرش فروتنی و کنجکاوی شروع می‌شود. هدف ما این نیست که به فرد بگوییم چه باید بکند، بلکه هدف، کمک به آن‌ها برای مقابله با چرخه‌های اعتماد به‌نفس بیش از حد و درک احتمالات جدید است. امیدواریم که آن‌ها راهی به سوی فرآیند باز اندیشی بیابند و شاید با فروتنی بر اساس دیدگاه‌های علمی رفتار کنند.

مصاحبۀ انگیزشی شامل موارد زیر است:

  • پرسیدن سؤالات باز
  • گوش دادن انعکاسی
  • تایید خواستۀ طرف مقابل و توانایی تغییر آن

به‌طور کلی، مصاحبۀ انگیزشی اثر آماری و بالینی مهمی بر تغییر رفتار در تقریباً سه چهارم موارد دارد. نکتۀ دیگر آن است که این محدود به زمینه‌های حرفه‌ای نیست، بلکه در تعاملات روزمره نیز مشاهده می‌شود. مصاحبۀ انگیزشی سبب هدایت شخص برای کشف خود می‌شود.

برای دستیابی به مقیاس کامل مصاحبۀ انگیزشی، مهارت گوش دادن را بیشتر از صحبت کردن در خود تقویت کنید. به‌جای حفظ گفتگو، که شامل توضیحاتی برای حفظ وضعیت کنونی است، از تغییر گفتگو استفاده کنید که هدف آن ایجاد اصلاحات است. تغییر گفتگو شخص را به‌طور موثر به سمت هدف مورد نظرش هدایت می‌کند. در نتیجه‌گیری یک گفتگوی انگیزشی، خلاصه‌ای از درک خود از دلایل افراد دیگر برای تغییر دیدگاهشان را بیان کنید. این سؤال را مطرح کنید که آیا چیزی را از دست داده‌اید یا به اشتباه تفسیر کرده‌اید، و دربارۀ برنامه‌ها و مراحل بعدی آن‌ها سؤالاتی بپرسید.

کسی چه می‌داند؟ شاید شما همان کسی بودید که ذهنیتش را تغییر داد.

گرنت یک هشدار جدی می‌دهد: مصاحبۀ انگیزشی نباید با دستکاری اجرا شود. شما باید انگیزه‌ای برای کمک کردن داشته باشید.

گوش دادن صحیح شامل پرسیدن و جواب دادن است. این مستلزم آن است که به جای قضاوت موقعیت آنها و یا نمایش خود، بیشتر به علایق آن‌ها توجه کنید. از درگیر شدن در ذهنیت فرا انسانی برای درست کردن همه چیز بپرهیزید. درمورد مشکلات فردی، ابراز همدردی برای انسان‌ها  اهمیت زیادی دارد.

منبع
آدام گرنت، دوباره فکر کن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا