آموزش و سرگرمی

استفاده از پلتفرم‌‌های موجود برای ایجاد مشتریان راغب

نکات برگزیده مطلب
  • هر بار روی یک پلتفرم تمرکز کنید و چیزی جذاب برای مشتریان بالقوۀ خود ارائه دهید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا در آن پلتفرم رتبه بالایی کسب کنید یا برجسته شوید.

پلتفرم‌‌هایی مثل اندروید و اپل‌استور صدها میلیون کاربر دارند. کاربرهای پلتفرم‌‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی (مثل فیسبوک، توییتر و پینترست) هم در سراسر جهان میلیاردی هستند. اگر بتوانید از یک اپلیکیشن با رتبۀ برتر یا یک استوری پوشش داده شده در پلتفرم‌‌ها استفاده کنید، پتانسیل بالایی خواهید داشت تا به میلیون‌‌ها کاربر، طی چند روز یا چند ماه به جای چند سال یا چند دهه، دسترسی پیدا کنید. رسیدن به رتبه‌‌های بالاتر یا پوشش‌دهی یک استوری مهم می‌‌تواند یک حلقۀ خودپایدارکننده به وجود آورد که به سرعت بزرگ شده و توجه بیشتری را در آینده به خود جلب ‌‌کند. دستیابی به این وضعیت برای همۀ پلتفرم‌‌های اساسی دشوار است؛ زیرا، همه تلاش می‌‌کنند تا کار مشابهی را انجام دهند.
پس چگونه می‌‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید؟ موارد زیر را امتحان کنید:

  1. باید تعیین کنید که مشتریان بالقوه‌تان، به صورت آنلاین، بیشتر وقت‌ها کجا هستند و رسیدن به بازار گوشه چقدر طول می‌‌کشد.
  2. هر بار روی یک پلتفرم تمرکز کنید و چیزی جذاب برای مشتریان بالقوۀ خود ارائه دهید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا در آن پلتفرم رتبه بالایی کسب کنید یا برجسته شوید.
  3. ببینید آیا می‌توانید شکاف‌هایی را در ویژگی‌هایی که خود پلتفرم ارائه می‌دهد، شناسایی کنید. شرکت‌های بزرگ در گذشته فقط با ارائۀ ویژگی‌هایی ساخته شده‌اند که پلتفرم ارائه نمی‌کرد. افزونه‌ها روشی هوشمندانه برای ایجاد جذب هستند.
  4. مراقب پلتفرم‌های نوظهوری باشید که ممکن است بتوانید روی آن‌ها کار کنید. در این پلتفرم‌‌ها رقابت کمتری برای انجام کارها وجود داشته و اگر جذب برایشان اتفاق بیفتد، می‌توانید برای سواری همراهشان شوید. این راهبرد بدان معناست که اگر پلتفرم از حرکت باز ایستد، فرصت‌‌های شما برای رشد از دست می‌‌رود، اما اگر کارتان را به درستی انجام دهید، به رشد حیرت‌انگیزی دست پیدا خواهید کرد.

استفاده از رشد انفجاری یک پلتفرم جدید یا قدیمی یک راهبرد جذب متداول است. باید ببینید که برای شما مناسب است یا خیر.

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا