کسب و کار و اقتصاد

بازاریابی محتوا: از وبلاگ خود برای جذب مشتریان جدید استفاده کنید

نکات برگزیده مطلب
  • فراموش نکنید که همه چیز را با هم ترکیب کنید – از بحث‌‌های کوتاه، کتاب‌‌های الکترونیکی و اینفوگرافی در پست‌‌های خود استفاده کنید. می‌توانید این موارد را به ایمیلشان هم ‌بفرستید.

بازاریابی محتوا جایی است که شما محتوای باکیفیت را در وبلاگ خود پست می‌کنید و نظرات، اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی، سرنخ‌ها و در نهایت مشتریان جدید را جذب می‌کنید. نکتۀ خوب دربارۀ این کانال جذب آن است که محتوایی که پست می‌‌کنید، سبب تقویت نتایج دریافتی شما از موتورهای جستجو، PR، بازاریابی ایمیلی، رویدادهای آفلاین و غیره می‌‌شود. وقتی بازاریابی محتوای خوبی داشته باشید، می‌‌توانید تعداد زیادی مشتری جدید را به خود جذب کنید.
این کار به این سادگی نیست که محتوای خوب را در وبلاگ خود پست کنید و سپس به نظارۀ آن بنشینید. بسیاری از شرکت‌ها وبلاگ‌هایی دارند که به‌ندرت به‌روزرسانی می‌شوند، نظرات کمی را به خود جلب می‌کنند و صادقانه بگویم که بسیار خسته‌کننده و غیرمولد هستند. برای جلوگیری از این سرنوشت، از ایده هایی استفاده کنید که برای دیگران مفید بوده است:

  • وقتی هنوز در فاز توسعۀ محصول هستید، وبلاگ خود را به مثابۀ یک وسیلۀ بازاریابی جدید راه‌اندازی کنید. جزئیات کاری را که انجام می‌‌دهید، ارائه کرده و مشتریان بیشتری را جذب کنید. یک وبلاگ جالب از همان ابتدای کار می‌‌تواند مجموعه‌‌ای از افراد را گرد آورد که منتظر شروع کار شما هستند.
  • از وبلاگ خود در نقش یک نقطۀ کانونی برای فعالیت‌‌های بازاریابی استفاده کنید. مطالب بحث‌برانگیز را پست کنید و اجازه دهید افراد نظرات خود را بیان کنند. برای مشکلات مشتریان هدف خود راهکارهای جذابی را بنویسید تا توجه زیادی را به خود جلب کنید.
  • فراموش نکنید که همه چیز را با هم ترکیب کنید – از بحث‌‌های کوتاه، کتاب‌‌های الکترونیکی و اینفوگرافی در پست‌‌های خود استفاده کنید. می‌توانید این موارد را به ایمیلشان هم ‌بفرستید.
  • فروم‌‌های آنلاینی را پیدا کنید که مشتریان هدف شما در آن‌ها حضور دارند. در هر پستی که در این فروم‌‌ها منتشر می‌‌کنید، به وبلاگ خود نیز اشاره کنید.
  • مهمانان خوبی را برای پست‌‌های وبلاگ خود بیابید.

نکتۀ مهم استفاده از وبلاگ برای جذب آن است که به صورت خودکار شما را به یک پیشرو تبدیل می‌‌کند. این باعث می‌‌شود که فرصت‌‌هایی برای صحبت کردن در کنفرانس‌‌ها و ارجاع به آن‌ها در سایر مطبوعات داشته باشید.

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا