سبک زندگی و خانواده

اثرات شگفت‌انگیز تفاله قهوه

7 دلیل برای دور نریختن تفاله قهوه

بعد از هر بار نوشیدن قهوه، تفاله‌های آن را دور می‌ریزیم. ولی بهتر است بدانید که تفاله قهوه در بسیاری از کارهای خانه به شما کمک می‌کند. پس برای دیدن اثرات شگفت‌انگیز تفاله قهوه، ابتدا یک فنجان قهوه نوش جان کنید و سپس از تفاله تازه آن استفاده کنید تا معجزات آن را از نزدیک ببینید.

به ۷ دلیل پیشنهاد می‌کنیم که تفاله قهوه را دور نریزید:

اگر دهانتان بو می‌دهد از تفاله قهوه غافل نشوید

مسواک زدن نقش مهمی در خوشبو کردن دهان دارد، ولی نقش قهوه را هم در این مورد نمی‌توان نادیده گرفت. قهوه این توانایی را دارد که بوهای نامطبوعی مانند پیاز یا سیر را از بین ببرد. هم چنین اگر یخچال شما پر شده از بوهای مختلف و زننده، می‌توانید ظرفی حاوی تفاله قهوه در آن قرار دهید. بوی نامطبوع از بین خواهد رفت.

با تفاله قهوه خود را سرحال‌تر نشان دهید

گاهی اوقات هرچقدر هم که قهوه مصرف کنید، باز نمی‌توانید خواب‌آلودگی خود را پنهان کنید. برای از بین‌ بردن سیاهی زیر چشم راه‌های زیادی پیشنهاد شده است ولی یکی از آنها استفاده از تفاله قهوه است. مقداری تفاله قهوه را با آب یا روغن زیتون ترکیب کنید. مخلوط را دور چشمان خود بمالید. کافئین موجود در قهوه جریان خون را در اطراف چشم افزایش می‌دهد. به همین دلیل سرحال‌تر به نظر می‌رسید.

از تفاله قهوه برای دفع حشرات  استفاده کنید

به نظر می‌رسد که فقط انسان‌ها طرف‌دار قهوه هستند زیرا طبق بررسی‌ها، برخی از حشرات علاقه‌ای به قهوه ندارند. به همین دلیل می‌توان از قهوه برای دفع حشرات استفاده کرد. برای این کار، مقداری تفاله قهوه را در مسیر رفت‌وآمد حشرات قرار دهید. بعد از دقایقی می‌بینید که اثری از حشرات در محیط نیست.

همچنین تفاله قهوه یک راه‌حل مفید برای مقابله با پشه‌ها در تابستان است. برای این کار می‌توانید در محیط مقداری تفاله قهوه بسوزانید. در این صورت پشه­‌ها دیگر مزاحم شما نمی‌­شوند.

با قهوه گوشت را خوشمزه‌تر کنید

اسید موجود در تفاله قهوه این قابلیت را دارد که طعم مطبوع‌تری به گوشت دهد. برای همین پیشنهاد می‌کنیم قبل از پختن گوشت، آن را به تفاله قهوه آغشته کنید. طعم بهتری را تجربه خواهید کرد.

ظروف آشپزخانه را با تفاله قهوه تمیز کنید

برای پاک‌ کردن اثر سوختگی در قابلمه یا ماهیتابه، از تفاله قهوه استفاده کنید. برای این کار تفاله قهوه را کف تابه بریزید و بعد از دقایقی با استفاده از اسکاچ آن را پاک کنید. قابلمه به همین سادگی تمیز می‌شود.

برای تمیزی موها از تفاله قهوه استفاده کنید

استفاده از شامپو و مواد شیمیایی در طولانی‌مدت موجب از بین‌ رفتن طراوت و شادابی مو می‌شود. بهتر است هر از گاهی از مواد طبیعی برای تمیزکردن موهای خود استفاده کنید. به همین دلیل می‌توانید تفاله قهوه را امتحان کنید. تفاله قهوه نرمی و طراوت خاصی به موهای شما می‌دهد.

ولی دقت کنید که برای موهای رنگ شده از تفاله قهوه استفاده نکنید. زیرا می‌تواند موجب تغییر رنگ موها شود. توجه داشته باشید که بعد از هر بار استفاده از تفاله قهوه حتماً موهای خود را به‌دقت آبکشی کنید.

لوله‌های سرویس بهداشتی را با تفاله قهوه باز کنید

برای باز شدن لوله‌های سرویس بهداشتی، تفاله قهوه را در سرویس بهداشتی بریزید. مقداری مایع شوینده و آب جوش به آن اضافه کنید. بعد از چند دقیقه لوله باز می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم برای باز کردن لوله‌های سینک ظرف‌شویی از این روش استفاده نکنید. زیرا این احتمال وجود دارد که به سینک آسیب وارد کند. به یاد داشته باشید، به هر منظوری که از تفاله قهوه استفاده می‌کنید، مدت طولانی بر روی سطح باقی نماند. زیرا ممکن است کپک بزند.

منبع
and-more.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا