کسب و کار و اقتصاد

ابزارهای رایگان برای جذب مشتریان

یک روش عالی برای ایجاد جذب آن است که تیم مهندسی خود را وادار کنید تا ابزارها و منابع مورد نیاز افراد را ایجاد کنند. سپس این ابزارها را ارائه می‌‌کنید تا شرکتتان را در معرض مشتریان بالقوه قرار دهید. اگر این کار به درستی انجام شود، تعداد زیادی مشتری راغب به وجود می‌‌آید.
خب، این روش چگونه کار می‌‌کند؟ به مثال‌های زیر توجه کنید:

  • هاب اسپات یک شرکت نرم‌افزاری اتوماسیون بازاریابی است که یک سایت رتبه‌بندی رایگان ارائه و یک گزارش سفارشی در مورد میزان موفقیت شما در بازاریابی آنلاین خود ایجاد می‌کند. این ابزار رایگان سبب تولید بیش از ۵۰۰۰۰ مشتری راغب در هر ماه برای هاب اسپات می‌‌شود. بیش از سه میلیون سایت به Website Grader وارد شده‌‌اند.
  • WPEngine ، به عنوان یک شرکت هاستینگ، ابزار رایگانی را ارائه می‌‌کند که سرعت بارگذاری یک سایت وردپرس را بررسی می‌‌کند. این شرکت آدرس‌‌های ایمیل را درخواست می‌‌کند تا گزارش‌‌ها ارسال شوند و به این ترتیب، به‌طور مداوم، ایمیل‌های دوره‌‌های کوتاه و سایر موارد را ارسال می‌کند.
  • Codecademy ، در ابتدای سال ۲۰۱۲، یک دورۀ کدنویسی رایگان را در هر هفته به مدت یک سال ارائه کرد. بیش از ۴۵۰۰۰۰ نفر در این دوره شرکت کردند که تقریباً دو برابر پایگاه کاربران Codecademy در آن زمان بود.
  • Delicious ویجتی تهیه کرد که پایگاه کاربران خود را تا بیش از سه برابر افزایش داد.
  • شرکت RJMetrics از محصول خاص خود استفاده و سپس نتایج را در رسانه‌‌های اجتماعی پست کرد. خوانندگان جذب این مطالب شده و برخی از آن‌ها به مشتری تبدیل شدند.
  • موتور جست‌وجوی DuckDuckGo یک میکروسایت اختصاصی را در سال ۲۰۱۱ راه اندازی کرد که نشان داد گوگل چگونه جست‌وجوهای شما را بررسی می‌کند و این کار چگونه به شما آسیب می‌زند. این نه تنها سبب افزایش آگاهی از نقطۀ تمایز اصلی داک داک گو شد، بلکه همچنان سبب تولید مشتریان راغب می‌‌شود. داک داک گو اکنون چهار میکروسایت دارد که ترافیک را به سایت تجاری اصلی وارد می‌‌کند.

منبع
گابریل وینبرگ و جاستین مارس - جذب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا